Vinařství Bíza

Vinařství Bíza

Popis vinařství

Rodinná tradice s odborným přístupem přináší vinařství Bíza špičkovou kvalitu.

Rodinné vinařství Ing. Petr Bízy nabízí od konce devadesátých let kvalitní vína, která ale zaujmou i znalce začátečníky. Na 5 ha u Čejkovic pěstuje vinařství Bíza hlavně přívlastková, archivní a speciální vína.

Historie

Tradice vinařství Bíza navazuje na zkušenosti předků, kteří na Moravě pěstovali víno již od 18. století. Ing. Petr Bíza je rozený vinař, který se základy svého umění učil od otce Oldřicha Bízy. To mu ale nestačilo, a tak vystudoval Střední vinařskou školu ve Valticích i obor vinařství na Mendelově univerzitě v Brně.

Na konci 90. let založil rodinné vinařství Bíza, které dnes produkuje 65 000 lahví špičkového vína.

Ocenění

Ing. Petr Bíza je díky svým teoretickým i praktickým znalostem špičkový odborník. Proto jej často potkáte na prestižních výstavách v roli degustátora.

Lokalita

Čejkovice na Hodonínsku patří mezi jedno z nejteplejších míst u nás. Proto jde také o jednu ze tří nejvýznamnějších vinařských oblastí v republice. Čejkovice najdete zhruba 40 km jižně od Brna.

Odrůda

Rodině Bízových jde skutečně o kvalitu. Příkladem je Grand Cuvée Bizé a Grand Cuvée Caberner. 30% celé sklizně z 5 ha vinařství Bíza patří bílým odrůdám, zbytek tvoří odrůdy červené. Z červené odrůdy Neronet vyrábí vinařství Bíza také speciální slámové víno.

Červená vína

Modrý Portugal, Frankovka, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Neronet a Agni.

Bílá vína

Műller Thurgau, Sauvignon, Chardonnay, Tramín, Ryzlink rýnský a Rulandské šedé.

Zjistěte, jak chutná poctivé víno z Moravy od rodiny Bízových. Objednejte si jejich vína online!

TIP: Ve vinařství Bíza je možno zkusit si také odbornou degustaci vín přímo ve starých sklepeních.

Galerie

Seznam položek je prázdný.