Vinařství Na Soutoku - Karel Průša

Vinařství Na Soutoku - Karel Průša

Popis vinařství

Jenom ty nejlepší odrůdy, co Morava má.

Na jižní Moravě je několik vinařských oblastí. Vinařství Na Soutoku obsáhne všechny. Spíš než rodinné vinařství se jedná o rodinný podnik otce a synů Průšových. Základem jsou jejich zkušenosti a geniální poloha vinařství na okraji Břeclavi.

Historie

Vinařství Na soutoku je mladé. Bylo založeno v roce 2011. Veškeré vybavení je tedy bez přehánění sestaveno z toho nejmodernějšího, co lze sehnat.

Zakladatel Ing. Karel Průša CSc. se ale zabývá vínem od 70. let, i když spíš výzkumem než výrobou.  O tu se stará jeho stejnojmenný mladší syn. Ten starší má zas na starost obchodní stránku věci.

Lokalita

Nabídka vinařství Na Soutoku je nezvykle široká právě díky lokalitě výrobních míst. Okraj Břeclavi je ideální v tom, že je možné sem velmi rychle dovézt a začít zpracovávat vinnou révu z Mikulova, Znojemska i Velkých Pavlovic.

Odrůda

Výběr je široký, až nejširší. Vinařství nabízí všechny typické moravské odrůdy ze Znojemska, Mikulovska i z oblasti Velkých Pavlovic. Kvalita však zůstává naprosto špičková nejen díky nejmodernějšímu technologickému vybavení, ale hlavně díky rychlému zpracování. Většina odrůd se začíná zpracovávat přímo ve vinařství do 20 minut po sklizni.

Chcete zkusit to nejlepší z celé jižní Moravy najednou? Objednávejte vína všech odrůd na Winehouse.cz!

Galerie

Seznam položek je prázdný.

Vinice

Hrozny pro výrobu našich vín pocházejí ze 100% z vinic našich přátel. Vlastní vinice tedy nemáme. Důvod je jednoduchý, chceme se naplno věnovat práci ve sklepě a poskytovat dokonalý servis našim zákazníkům a ne trávit většinu času ve vinicích. K dodavatelům hroznů máme absolutní důvěru, protože se většinou jedná o velmi blízké přátele, kteří mají s prací ve vinici celoživotní zkušenosti a praxi a kteří dodávají hrozny významným moravským producentů už desetiletí. Surovinu pravidelně kontrolujeme už ve vinici, takže do našeho vinařství přijímáme pouze nejzdravější a nejvyzrálejší hrozny.
Každý rok pečlivě vybíráme nejlepší hrozny z celé Moravy a vždy z těch nejlepších poloh pro danou odrůdu.