Vinařství Vina Errazuriz

Vinařství Vina Errazuriz

Popis vinařství

Chile je země vysoko čnících And, mírného středomořského klimatu a kvalitních vín.  Ze špičkových regionů Chile pocházejí nejlepší hrozny. A přesně zde Viňa Errazuriz produkuje již více jak 128 let chilská vína nejvyšší kvality.

Don Maximiano Errazuriz založil stejnojmenné vinařství v roce 1870 v údolí Aconcagua, 100km severně od hlavního města Santiaga. Již tenkrát si uvědomil důležitost temnějších studených, deštivých zim, suchých letních období a vlhké větry vanoucí z Tichého oceánu. To vše v ideální kombinaci pro pěstování révy.  Vysazené klony byly poslány z nejlepších poloh Francie. Don Maximiano svou houževnatostí a vytrvalostí dokázal přeměnit  neúrodnou půdu ve vinice světové třídy.

Dnes leží úkol udržení tradiční kvality vín na následovníku Don Maximiana – na Eduardo Chadwickovi. Eduardo je šestá generace, která se zabývá produkcí vína.

Eduardo stojí za výraznou modernizaci vinařských technologií, ke které v tomto historickém vinařství došlo a to souběžně s udržením identity a tzv. rukopisu ve vínech Errazuriz. Plně oddán strategie produkovat vína špičkové kvality z vlastních hroznů, vybudoval pro Errazuriz reputaci jako víno, které je "Best of Chile".

Filosofie Errazuriz je možno nejlépe vyjádřit citací zakladatele Dona Maximiana – Z nejlepší půdy, nejlepší víno. Díky vlastní produkci hroznů, je vinařství Errazuriz schopné kontrolovat  každou fázi průběhu výroby vína, od pěstování révy v Aconcagua, Casablanca a Curico údolích, k produkci samotného vína těmi nejpřírodnějšími metodami. Důraz je kladen na citlivé zacházení s víny, s cílem vyrobit víno, které je elegantní a komplexní zároveň. Dynamika rozvoje a nasazení pro věc jsou faktory, které získali Errazuriz respekt a mezinárodní pozici výrobce kvalitních vín.

Galerie

Seznam položek je prázdný.