Ribera Del Duero

Málokterá z oblastí jakostní výroby vína má za sebou podobný vzestup jako ­Ribera del Duero, jejíž jméno se po celém světě stalo synonymem kvality. Tajemstvím tohoto úspěchu jsou červená vína, která se vyznačují temnou barvou, ­vynikající ovocnou chutí, bohatou substancí a pozoruhodnou schopností zrání. Vedle hlavní odrůdy Tepranillo, která tvoří 85 % v každém víně, jsou povoleny modré odrůdy Garnacha, Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec a bílá odrůda Albillo.

Tato vinařská oblast sleduje tok řeky Duero na cca 115 km proti proudu od města Valladolid a je asi 35 km široká v jeho nejširším místě. Vinice zabírají asi 120 km2 z regionu, z nichž většina se nachází v provincii Burgos.

Klimatické podmínky jsou zde poměrně drsné - dlouhá suchá léta s teplotou až do 40°C a následují dlouhé kruté zimy s teplotami až –18°C. Výhodou této oblasti je nadmořská výška až 900 m.n.m a bohatá křídovitá půda, jejíž podloží je složeno z jemných usazenin jílovitého a hlinitého písku protkaný vápencovými vrstvami.

 
390
3901390390
Značky
Země původu
 • Boada Pepe Yllera, 0,75l Kód: 3742
  Skladem Výrobce: Bodegas Grupo Yllera

  Na 30 až 40 let starých vinicích v oblasti Ribera del ­Duero jsou pěstovány hrozny odrůdy Tempranillo jako základ ­tohoto ušlechtilého vína, kterým vinařství vzdává svému zakladateli Pepe Yllerovi.

  Víno šlechtěné 6 měsíců v nových amerických a francouzských dubových sudech má třešňovou barvu, intenzivní aroma červených a černých lesních plodů s tóny exotického koření - vanilka, lékořice, černý pepř. Na patře hladké, sametové, s typickou chutí švestek.

  Velmi příjemné a komplexní tělo s vyváženou kyselinkou, která způsobuje svěžest vína.

  Dlouhý závěr s ovocnou a vanilkovou dochutí.

  390 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.