Vermut

 

Nejprodávanější

3000
3001130003001
Značky
 • Screenshot 2019 08 12 WTF Vermut Žufánek Kód: 31010
  Značka: Žufánek

  V roce 2014 jsme u nás založili prototyp vermutu. Takového, který nám na trhu chyběl. Tradiční nahořklý vermut jako z Turína. Jako základ jsme použili Veltlínské zelené od Víno Hruška. V něm jsme dlouho macerovali vybranou směsici bylin a koření.

  Druhou část bylin jsme zdestilovali a tímto destilátem jsme dolihovali (fortifikovali) macerát a získali tak neuvěřitelně aromatický a chutný vermut. Taký, jaký jsme si vysnili. Celou tuto směsici jsme velice zlehka dosladili tmavým bio třtinovým cukrem a nechali ve sklepě. Prototyp dostal interní označení WTF - Wermut Tschechische Fickbare, Vermut Český Mrduchtivý.

   Záměrem bylo mít produkt, který by obohatil naši standardní řadu. Počítali jsme s tím. Jenže kvůli naší až moc pečlivé práci, výběrem komponent a výrobního postupu jsme se dostali na výrobní cenu, která byla 5x vyšší, než běžné vermuty na trhu. Z nápadu tedy sešlo a jako památka nám zůstalo pár litrů prvního a dost možná posledního vermutu z našich rukou.

  Existuje přesně 136 lahví pětiletého WTF vermutu. Každou láhev popsala Michaela Žufánková a každá láhev má svoje číslo. My si necháme 18 lahví pro sebe a zbytek pouštíme jako první produkt v naší nové řadě limitovaných edicí.

  3 000 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.