Von Winning - Grainhübel Riesling, 2015, 0,75l

1 hodnocení
 
Efekt lupa
 

Trať Grainhübel je situována přímo za vinařstvím Von Winning na pravěkých korálových útesech, kde se potkávají pískovité spraše s vápenitými slíny.

Existuje jen málo tratí, které dávají až takto delikátní ryzlinky, kde se i tak bohatý ovocný projev během zrání dokonce rok od roku zesiluje.

Dle potenciálu ročníku probíhá zrání až ze dvou třetin v 500 l dubových sudech.

 

Postupy: částečně biodynamické
Macerace: 24 hodin i se stopkami
Kvašení: spontánní v dubových sudech o velikosti 500 a 1200 litrů
Školení: větší dubové sudy
Filtrace: ano

Podloží vinice: červený pískovec, vápenec, jíl

759 Kč
Kód produktu 2575
Značka Von Winning
Kategorie Víno
Položka byla vyprodána...
 
Obsahu cukru Suché
Ročník 2015
Země původu Německo
Obsah alkoholu 12,5 %
Barva vína Bílé víno
Objem lahve 0,75 l
Vinařská oblast Pfalz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Weingut Von Winning je slavné falcké vinařství s poměrně dlouhou tradicí - založeno bylo roku 1849. Zlomový moment ale přichází v roce 2007, kdy se vinařství dostává do nových rukou a začíná na svých 40 hektarech vinic hospodařit biodynamicky. Ve sklepě se pak vrací k tradičním metodám fermentace a zrání ve větších dubových sudech s minimem aditiv a jiných zásahů. Hrozny pochází z těch nejslavnějších falckých tratí u Forstu a Deidesheimu - tratě Kirchenstück, Ungeheuer, Pechstein, Grainhübel, Kalkofen či Herrgottsacker patří mezi to nejzajímavější, co Německo může nabídnout. Tyto polohy leží na pestrém koktejlu podloží, kde se prolínají červený a žlutý pískovec, vápenec z někdejších korálových útesů, kusy čediče navezené v 18. století z falckého lesa a další typy hornin. Většina vinic je osázena ryzlinkem a je orientována na východ, díky čemuž hrozny v tomto nejteplejším koutu země dosahují fenolické zralosti v ideální moment. Kromě řady "Von Winning" dělá vinařství i svěží řadu vín pod značkou "Dr.Deinhard".

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.