Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch

Popis vinařství

Vinařství Starý vrch v sobě kombinuje moderní myšlení, technologii, architekturu a tradiční vinařské procesy umocněné láskou k vínu. Vinařství bylo vybudováno v roce 2014 v Hustopečích na kopci Starý vrch. Výrobní část vinařství obsahuje nejnovější technologie pro zpracování suroviny, řízené kvašení a filtraci hotového vína. Ročně lze ve Vinařství Starý vrch vyrobit až 100 tisíc litrů vína. Na dodržování tradičních postupů výroby dbá zkušený enolog Ondřej Lukeš. Výsledkem je pak poctivé a kvalitní moravské víno, které vás dokáže příjemně naladit a povzbudit.

Ocenění:
Etikety Vinařství Starý vrch získaly titul Obal roku 2015 v kategorii Nápoje. Naše Frankovka rosé 2014 se pyšní nejen bronzovou medailí z Krále vín 2015, ale také diplomem rektora Masarykovy univerzity ze soutěže Univerzitní víno.
Lokalita:
Vinařství Starý vrch leží v bezprostřední blízkosti Mandloňové stezky na okraji města Hustopeče patřícího do Velkopavlovické vinařské podoblasti. Zdejší jižní svahy jsou
prvotřídní polohou pro pěstování révy, zejména kvůli příznivému teplému větru, který pomáhá hroznům k vyšší cukernatosti. Právě do této výjimečné polohy znásobené blízkostí v Evropě unikátního mandloňového sadu je zasazen moderní vinařský dům, jehož cílem je výroba vysoce kvalitních přívlastkových vín.
Odrůdy:
Vinařství Starý vrch se od svého počátku zaměřilo na produkci bílých a růžových vín. V nabídce má 18 vinných odrůd. Z bílých je to: Ryzlink vlašský, Rulandské šedé i bílé,
Chardonnay, Sauvignon, Pálava, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Neuburské a Cuvée Starý vrch. Růžová vína jsou v zastoupení: Frankovky rosé a Cabernet Sauvignonu. Současná produkce je obohacena i o odrůdy vín červených: Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka a Svatovavřinecké.

Galerie

Seznam položek je prázdný.