Castillon Cotes de Bordeaux

Apelace vín Castillon – Côtes de Bordeaux pochází z rozsáhlých vinic rozkládajících se kolem městečka Castillon–la Bataille.  Názvy apelace se v průběhu dějin měnily. Nicméně od roku 2006 bylo v rámci úpravy názvu apelací jméno finálně změněno na Castillon – Côtes de Bordeaux. Přírodní podmínky této oblasti jsou dosti různorodé. Zahrnují ploché úrodné naplaveninové půdy podél řeky, ale také vápencovo-jílovité svažité vinice na severu apelace, které jsou pro pěstování vinné révy daleko atraktivnější.


Vína byla dříve považována za poněkud hrubá až drsná, ale se zvyšující se průměrnou teplotou a růstem progresivních technologií pěstování a ošetřování, se dostávají tyto negativní vlastnosti do pozadí a začíná se prosazovat přirozený charakter místních vín. Výsledkem oné geneze jsou velice zajímavá vína s velmi příznivým poměrem cena vs. kvalita. V této oblasti se nachází cca 400 výrobců a 160 z nich vyrábí víno ve vinařském družstvu. K nejznámějším vínům apelace patří Domaine de l´A, Ch. d´Aiguilhe, Ch. d´Aiguilhe Querre, Ch. d´Ampélia, Ch. de Belcier, Ch. Cap de Faugères, Clos les Lunelles, Clos Louie, Clos Puy-Arnaud, Ch. Côte Montpezat, Ch. Joanin-Bécot, Ch. Montlandrie, Ch. de Pitray, Ch. Poupille a Ch. Robin.

 
502
105815021058
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.