Muškát Ottonel

Mladá odrůda z Francie, plné harmonické chuti s vůní muškátu. Pro nás se netradiční odrůda Muškát Ottonel podává k předkrmům, nebo jako lehký suchý aperitiv. Výrazné harmonické aroma vína chutná hlavně ženám. Pokud se víno podaří dobře zpracovat a má správný obsah kyselin, je jeho chuť plná a harmonická. Je však třeba mít dostatečné znalosti odrůdy, která se u nás moc nepěstuje. Zraje už v polovině září a daří se jí spíše ve Švýcarsku a Francii.


Charakteristika

Barva - Světle žlutá.
Vůně - Jemně muškátová.
Chuť - Muškátová, jemná, kratší, lehká.
Vhodné k archivaci - Málo.
Stolování - Víno Muškát ottonel se podává k předkrmům z husích jater. Jsou ale dobrá i ke sladkým předkrmům nebo samostatně jako lehčí aperitiv.

Historie

Odrůda Můškát Ottonel se poprvé objevila ve Francii v roce 1839. Začal ji prodávat M. Moreau-Robert z Angres roku 1852. Vznikla spontánně křížením Chrupky bílé (Chasselas Blanc) s neznámou odrůdou Muškátu.

Samotná odrůda Chasselas Blanc pochází ze Švýcarska a u nás se pěstuje pouze okrajově, protože je v našich zeměpisných podmínkách těžko udržitelná. Vyžaduje velmi dobrou půdu a ochranu před prudkým větrem.

podíl na českých vinících – 0.4%

průměrné stáří vinic – 23 let

Zajímavost

Odrůda Muškát ottonel velmi dobře odolává mrazům a dává špičkové jakostní víno. U nás si ale popularitu jen tak nezíská, protože se v našich podmínkách těžko pěstuje.

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.