Pauillac

Vinařská oblast Pauillac je opravdovou Mekkou všech milovníků světového červeného vína. Nese jméno po stejnojmenném městečku, které se nachází na levém břehu řeky Gironde. Vína z oblasti Pauillac jsou špičkou v rámci celého Médocu, který spadá do světoznámé vinařské oblasti Bordeaux, odkud pochází ta nejlepší červená vína na světě. Dokonce některá vína z apelace Pauillac spadají do prestižní klasifikace Grand cru classé.


Místní vinice zabírají rozlohu cca 1200 hektarů a většinově se na nich pěstuje odrůda Cabernet Sauvignon. Některé vinice, kvůli zachování kvality zdejších vín, byly z apelace vyřazeny. Jedná se především o ty, které mají písčité složení nebo říční nánosy mladšího věku. Tím je víno z Pauillacu chráněno před devalvací. Jinak podloží je zde tvořeno hluboko položenými vrstvami štěrku se značným podílem železa. Vína z oblasti Pauillac dosahují vyšší komplexnosti a plnosti než ve zbytku Médocu. Mezi asi nejpopulárnější místní značky patří Lafite Rothschild, pocházející se severního okraje apelace. Jedná o nejaromatičtější víno této oblasti s bohatou škálou tónů ovoce až po závan kávy a tabáku. Asi vůbec nejbohatším vínem Pauillacu bývá označováno víno Mouton Rothschild. Dalším špičkovým vínem je Chateau Latour oceňované nejen kvůli své výborné chuti, ale i před ničím neuhýbající stabilní kvalitě.

Pokud se chystáte na dovolenou do Francie, tak vřele doporučujeme navštívit i tuto oblast. Pauillac se zapsal do paměti turistů nejen kvůli skvělým vínům, ale i svým vyhlášeným jehněčím masem.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem