Aberfeldy

aberfeldyThe Golden Dram

Palírna vyrábějící špičkovou skotskou whisky Aberfeldy se nachází v údolí na úpatí centrální Skotské vysočiny. Podnik je známý pod přezdívkou "Golden Dram". Palírna byla založena společností John Dewar & Sons Ltd a whisky z ní je dodnes hlavní součástí míchaných whisky značky Dewar's.

Jako datum založení bývá uváděn rok 1896, kdy Dewarové koupili starou palírnu Pitilie a začali s přestavbou, anebo také rok 1898 (který je i na etiketách Aberfeldy), kdy byla palírna uvedena do provozu. Roku 1973 prošla palírna rozsáhlou rekonstrukcí a dnes patří společnosti Bacardi.


Jako zdroj vody pro výrobu této lahodné whisky slouží slavný pramen, který proslul vysokou kvalitou a ložisky aluviálního zlata. Díky osvědčeným technikám výroby, jako je třeba delší doba kvašení, se ve whisky Aberfeldy objevují vzácné medové tóny, které jsou klíčem k její charakteristické sladkosti.

Ochutnejte tuto whisky a zažijete poetickou atmosféru malebné skotské krajiny skrze své smysly.

 • Aberfeldy 20 YO Exceptional Cask Series (Cask n°118) Gift Box, 54%, 0,7l Kód: 58544
  Aberfeldy 20 YO Exceptional Cask Series (Cask n°118) Gift Box, 54%, 0,7l
  Skladem (5 ks) Značka: Aberfeldy

  Limitovaná edice z produkce destilérky Aberfeldy. Tato vyjímečná 20 letá whisky byla vyrobena v malé šarži o počtu 594 lahví pro celý svět.
  To znamená, že whisky byla vybrána z nejlepší Aberfeldy sudů, které osobě vybral Master Blender a Malt Master Stephanie MacLeod.

  7 499 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem