Auchentoshan

Glasgowská sladová whisky

Whisky AuchentoshanAuchentoshan je palírna jednosladové whisky v západním Skotsku. Název Auchentoshan zní dost krkolomně a pochází z gaelského Achadh an Oisein [ˈaxəɣ ən̪ ˈɔʃɛɲ]. Palírna je také známá jako "Glasgowská sladová whisky" díky své blízkosti u města Glasgow, anebo "snídaňová whisky" díky své sladké a jemné povaze. Palírna Auchentoshan se nachází na úpatí hory Kilpatrick Hills a je jednou ze šesti palíren sladové whisky ve Skotské nížině.

Pro tuto skotskou whisky je typické, že se vyrábí neobvyklou trojitou destilací. Trojitá destilace, navíc s nevyzrálým sladem, dodává whisky Auchentoshan jemnější a sladší chuť, než mají mnohé jiné skotské whisky. Zrání probíhá převážně v sudech po bourbonu a sherry, ale některé Auchentoshan whisky zrají i v sudech po francouzském víně. Pravidelně vydávají speciální edice, včetně nejstarší, 50leté Auchentoshan whisky vydané v roce 2008. 

Whisky z této palírny si vedou velmi dobře na mezinárodních soutěžích. Jejich šestnáctileté a osmnáctileté skotské získaly v roce 2008 na světové soutěži destilátů v San Francisku dvojnásobnou zlatou medaili. Za zmínku také stojí fakt, že Expres Auchentoshan Three Wood získala v kombinaci s Bolivar Inmensas ocenění "nejlepší kombinace skotské whisky a doutníku" na světě.

 • Auchentoshan Heartwood Kód: 58626
  Auchentoshan Heartwood, Gift box, 43%, 1,0l
  Skladem (1 ks) Značka: Auchentoshan

  Heartwood kombinuje skvěle vyváženou, třikrát destilovanou whisky stařenou v sudech po sherry společně se zráním v sudech po burbonu.
  Má medovou barvu a vůni čerstvého cappuccina.
  Jemná sladkost v chuti je následována bohatou ovocnou chutí s temným suchým dokončením.

  949 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem