Bisquit & Dubouché

Alexandre Bisquit, narozený v roce 1799 v Jarnacu, regionu Cognac, pocházel z rodiny palírníků, kteří vyráběli koňak již od roku 1700. V roce 1819, ve věku 20 let, založil Alexandre vlastní palírnu „Maison Bisquit“. Jeho vizionářská myšlenka byla jednoduchá: přinést nový, vysoce kvalitní koňak do celého světa. Alexandre, jako pečlivý inovátor, strávil svůj život zdokonalováním jedinečné destilační metody, která dodnes definuje charakteristickou chuť Bisquit & Dubouché.

V roce 1846 se Alexandre setkal s Adrienem Dubouchém, což se ukázalo jako klíčový moment pro budoucnost společnosti. Adrien, malíř a keramik s vášní pro umění a cestování, se oženil s Alexandrovou dcerou Ermance Bisquit. Jeho umělecký talent a estetický cit skvěle doplňovaly Bisquitovu praktičnost. Toto partnerství vedlo k vytvoření jedné z nejvýznamnějších koňakových značek na světě.

Griffin, legendární tvor s tělem a ocasem lva a hlavou a křídly orla, symbolizuje sílu a moc dynastie Bisquit & Dubouché. Jako strážce koňakových sklepů a rodinných tajemství je Griffin umístěn na každé láhvi koňaku Bisquit & Dubouché.

Sídlo Bisquit & Dubouché, postavené na konci 19. století a renovované v roce 2012, je architektonickým skvostem v centru Cognacu. Toto Château, které hostilo nespočet velkolepých večírků, je domovem „ráje“: výběru více než 300 lahví koňaku, z nichž některé jsou starší než 150 let.

Cognac je okouzlující region, známý svými svěžími kopci a úchvatnými výhledy. S 75 000 hektary vinné révy a více než 4 700 vinaři je region rozdělen do šesti CRU, každá se vyznačuje jedinečnou povahou své půdy.

Bisquit & Dubouché koňaky zrají v ručně vyrobených jemnozrnných dubových sudech pocházejících výhradně z francouzských lesů v Limousinu a Tronçais, proslulých výjimečnou kvalitou tříslovin ve dřevě. Koňak se tradičně nerodí z jedné Eau-de-vie, ale spíše je to směs různých stavů, stáří a crus. Blending Cognac je komplexní a delikátní umění, mistrovsky provedené Master Blenderem.

V Bisquit & Dubouché má klíč k tomuto řemeslu náš Master Blender Patrick Leger. Spojením svých zkušeností, nesrovnatelné intuice a bezkonkurenčních metod míchání usiluje o harmonii a také o důslednost pro každou kapku naší vzácné tekutiny.

  • bisquit dubouche cognac vs 40 0 7l Kód: 90133
    Bisquit & Dubouché Cognac VS, 40%, 0,7l
    Skladem (6 ks) Značka: Bisquit & Dubouché

    Bisquit & Dubouché Cognac VS nabízí výjimečnou kombinaci jemnosti a plnosti chuti. Tento mladý koňak z Fins Bois Eaux-de-vie, zrající 3 až 5 let, je perfektní pro večírky i luxusní koktejly. Skvělá volba pro každou příležitost.

    929 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem