Black Tot

Black Tot Rum logoDne 31. července 1970 přestalo Královské námořnictvo námořníkům vydávat denní příděly rumu. Rada admirality totiž rozhodla, že v moderním námořnictvu už není místo pro každodenní vydávání rumu a správný námořník má mít „čistou hlavu“. Tento den je znám jako Black Tot Day. Rum, který zbyl ležel mnoho let ve skladu, než ho koupila společnost Speciality Drinks Ltd., aby z něj vytvořila skvělý Black Tot. Jednalo se o směs rumů, která oslavovala léta námořní tradice a nabízela milovníkům rumu možnost ochutnat pravý britský námořnický rum.

Nový Black Tot je směsí rumů z Barbadosu, Guyany a Jamajky, který se stáčí do lahví bez udání stáří. Působivé aroma rumu vás zasáhne mohutným a čistě melasovým charakterem, spáleným cukrem a tóny ořechového oleje. Poté na řadu přichází chuťový zážitek, který je nesmírně bohatý a hedvábný, se směsí kouřového uhlí a cukru. Dotek arašídových oříšků a trocha kokosu mu dodávají nuance a rovnováhu. Vytvářejí překvapivě vyvážený a sugestivní komplex vjemů.

Myslím, že s placatkou tohoto rumu můžete směle vyrazit na plavbu a nezáleží ani na čem a kam …

 • Black Tot Finest Caribbean Rum, 46,2%, 0,7l Kód: 54895
  Black Tot Finest Caribbean Rum, 46,2%, 0,7l
  Skladem (2 ks) Značka: Black Tot

  Black Tot Finest Caribbean je inspirován historickým blendem námořnického rumu, který byl upraven pro chutě současnosti. Je hluboký a komplexní, s tóny tropického ovoce, kávy a čokolády.

  Jde o blend rumů z Guyany, Barbadosu a Jamajky, jejichž vstupní surovinou je melasa. Po destilaci rumy zrají v místě původu, tedy v tropickém prostředí, v 220litrových dubových sudech po bourbonu. Do rumu se nepřidává cukr a není filtrován zastudena.

  819 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem