Bulleit Frontier Bourbon Whiskey

Bulleit Bourbon je značka Kentucky straight bourbon whiskey vyráběná v palírně Bulleit Distillery v Kentucky. Podle Toma Bulleita, pravnuka Augusta Bulleita, byla první várka bourbonu Bulleit vyrobena kolem roku 1830 a jeho výroba byla ukončena po Augustově smrti v roce 1860. Původní složení rmutu bylo ze dvou třetin žitné a z jedné třetiny kukuřičné. V roce 1987 dohlížel Tom Bulleit na destilaci první várky moderního bourbonu Bulleit a vzdal hold původnímu tím, že zachoval vyšší obsah žita než u většiny bourbonů na trhu.


V roce 1997 značku Bulleit koupila společnost Seagram a v roce 1999 byla uvedena na americké trhy. Značku Bulleit získala společnost Diageo, když v roce 2000 koupila společnost Seagram Company. Ačkoli na etiketě značky Bulleit je uvedeno "Distilled by the Bulleit Distilling Co.", společnost v současné době odebírá svůj bourbon z jiných zdrojů. Donedávna byla dodavatelem společnost Four Roses a není oficiálně známo, kdo je současným dodavatelem společnosti Bulleit. Značka má také desetileté a sudové verze svého bourbonu a také žitnou whiskey.

 

  • Bulleit Rye 95 Frontier, 0,7l Kód: 13384
    Bulleit Rye 95 Frontier, 45%, 0,7l
    Skladem (1 ks) Značka: Bulleit Frontier Bourbon Whiskey

    Vše v rodině Bulleitů se točilo a točí kolem žita a vytvoření žitné whiskey tak bylo přirozeným vývojem. Whiskey má mimořádně vysoký podíl žita 95% a její popularita strmě roste. Má bohaté dřevité aroma se závanem čajového pečiva a sušenek. V chuti je mimořádně jemná se stopami vanilky, medu, sušených meruněk, rozinek a koření. Zakončení je jiskřivé a čisté s dlouhou, pomalu doznívající chutí.

    969 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem