Bunnahabhain

bunnahabhain

Bunnahabhain (čti banahávn) je skotská palírna, která vyrábí skvělou tradiční whisky. Palírna se nachází ve stejnojmenné vesnici na ostrově Islay. Podnik byl založen roku 1881 bratry Greenleesovými. Vesnice byla tehdy obydlena pouze zaměstnanci palírny a dodnes jsou její zaměstnanci čestní obyvatelé této vesnice.

Palírna má za sebou spletitou historii, co se týká vlastnické struktury. Původní název palírny byl Islay Distillery. V roce 1887 podnik koupila společnost Highland Distilleries. Později v roce 2003 byla prodána společnosti Burn Stewart Distillers, která sama byla následně odkoupena společností CL Financial Ltd., sídlicí na Trinidadu.


Většina druhů whisky z ostrova Islay má výrazně rašelinovou chuť, čímž se od nich Bunnahabhain trochu liší. Její chuť a vůně je jen mírně rašelinová. Ve výrobní procesu se nepoužívá filtrace za studena, takže se whisky může jevit lehce zakalená. Výrobce tento postup zdůvodňuje tím, že vynecháním filtrace si jejich whisky zachová určité přirozené složky podílející se na jejím aroma. A vyznavači pravé skotské whisky Bunnahabhain opravdu milují. Její tradiční chuť a elegantní láhev v gift boxu vás rázem přenesou do poetické a mlhou obestřené skotské krajiny.

  • Bunnahabhain 12YO, 46,3%, 0,05l Kód: 75402
    Bunnahabhain 12YO, 46,3%, 0,05l
    Skladem (5 ks) Značka: Bunnahabhain

    Whiskey Bunnahabhain 12 let je nejméně rašelinová whiskey ze všech palíren na Islay. Je vhodná jako aperitiv. Má velmi plný vývoj chutí, který je občerstvující, jemný, slaný a bylinný. Tato whiskey voní po mořském vzduchu.

    165 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem