Caol Ila

Caol Ila je prvotřídní skotská whisky jejíž název v keltštině znamená průliv nebo mořská úžina. A právě u průlivu mezi ostrovy Islay a Jura se nachází palírna, která má na svědomí tento skvělý nápoj řadicí se mezi tradiční rašelinné whisky z Islay.  Palírnu založil v roce 1846 Hector Henderson. Od roku 1880 se v lihovaru každoročně vyrobí přes 147 000 galonu whisky. Od svého vzniku ale palírna prošla mnoha úpravami a byla ve vlastnictví několika majitelů. Během 2. světové války se dokonce výroba pozastavila. Později byla původní palírna zbourána a postavena nová daleko větší ve stejném stylu.


Whisky Caol Ila se vyznačuje slámovou barvou, za kterou se skrývá jemná vůně citrusů, mandlového a olivového oleje a mýdla. Následuje výrazná chuť se sladším začátkem, který přechází do typicky kouřové chuti a na závěr vás čeká příjemně trpká tečka. Caol Ila je prostě nefalšovaná jednosladová skotská whisky, která vás přenese do malebné skotské krajiny.

  • Caol Ila Moch, Gift box, 43%, 0,7l Kód: 72069
    Caol Ila Moch, Gift box, 43%, 0,7l
    Skladem (3 ks) Značka: Caol Ila

    Speciální edice skotské whisky Caol Ila (single malt) vyrobená čistě na základě chuti, na trh uváděná jako lehčí a vzdušnější verze klasické whisky Caol Ila 12 y.o.

    1 349 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem