Caol Ila

Caol Ila je prvotřídní skotská whisky jejíž název v keltštině znamená průliv nebo mořská úžina. A právě u průlivu mezi ostrovy Islay a Jura se nachází palírna, která má na svědomí tento skvělý nápoj řadicí se mezi tradiční rašelinné whisky z Islay.  Palírnu založil v roce 1846 Hector Henderson. Od roku 1880 se v lihovaru každoročně vyrobí přes 147 000 galonu whisky. Od svého vzniku ale palírna prošla mnoha úpravami a byla ve vlastnictví několika majitelů. Během 2. světové války se dokonce výroba pozastavila. Později byla původní palírna zbourána a postavena nová daleko větší ve stejném stylu.


Whisky Caol Ila se vyznačuje slámovou barvou, za kterou se skrývá jemná vůně citrusů, mandlového a olivového oleje a mýdla. Následuje výrazná chuť se sladším začátkem, který přechází do typicky kouřové chuti a na závěr vás čeká příjemně trpká tečka. Caol Ila je prostě nefalšovaná jednosladová skotská whisky, která vás přenese do malebné skotské krajiny.

1049
1399110491399

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Caol Ila 12 YO2 Kód: 8694
  Caol Ila 12 YO, Gift Box, 43%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Caol Ila

  Vůně citrusů,mandlového a olivového oleje,uzené slaniny a rašeliny.

  Caol Ila je keltský výraz pro Sound of Islay, místo, které odděluje ostrov Islay od Jury v jedné z nejkrásnějších částí západního pobřeží Skotska. Za jeho světle slámovou barvou se skrývá lehká vůně citrusů, mandlového a olivového oleje a mýdla, kontrastující s výraznou chutí sladkého začátku, lehkou kouřovostí uprostřed a širokým, příjemně trpkým závěrem.

  1 049 Kč
 • Caol Ila Distillers Edition 2006, Gift Box, 43%, 0,7l Kód: 8693
  Caol Ila Distillers Edition 2006, Gift Box, 43%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Caol Ila

  Vyjímečná edice z daného roku Caol Ila od společnosti Diageo v kolekci Distillers Edition, pravidelný kouřový slad a dokončení v sladkých ex-moscatel vinných sudech věnující nápoji hloubku sladkosti.

  1 399 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.