Caol Ila

Caol Ila je prvotřídní skotská whisky jejíž název v keltštině znamená průliv nebo mořská úžina. A právě u průlivu mezi ostrovy Islay a Jura se nachází palírna, která má na svědomí tento skvělý nápoj řadicí se mezi tradiční rašelinné whisky z Islay.  Palírnu založil v roce 1846 Hector Henderson. Od roku 1880 se v lihovaru každoročně vyrobí přes 147 000 galonu whisky. Od svého vzniku ale palírna prošla mnoha úpravami a byla ve vlastnictví několika majitelů. Během 2. světové války se dokonce výroba pozastavila. Později byla původní palírna zbourána a postavena nová daleko větší ve stejném stylu.


Whisky Caol Ila se vyznačuje slámovou barvou, za kterou se skrývá jemná vůně citrusů, mandlového a olivového oleje a mýdla. Následuje výrazná chuť se sladším začátkem, který přechází do typicky kouřové chuti a na závěr vás čeká příjemně trpká tečka. Caol Ila je prostě nefalšovaná jednosladová skotská whisky, která vás přenese do malebné skotské krajiny.

 • Caol Ila Distillers Edition 2022 Kód: 80983
  Caol Ila Distillers Edition 2022, 43%, 0,7l
  Skladem (3 ks) Značka: Caol Ila

  Tato láhev se řadí do produkce společnosti "Diageo Distillers Edition". Značka Caol Ila patří do série Classic malts. Každá ze sedmi destilérií patřící do této řady vybere malé množství speciálních sudů pro dvojí zrání a ty jsou následně vydány v rámci edice "Distillers Edition". Pro druhé zrání vždy vybere patřičný Master Distiller sud, který se nejvíce snoubí s jeho whisky. U značky Caol Ila to byly sudy po sherry moscatel, které byly vyhodnoceny jako nejlepší pro snoubení se s whisky této značky.

  Destilováno: 2010

  Lahvováno: 2022

  2 199 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem