Cave de Lugny

Cave de Lugny • Wein kaufen | Vicampo.de

Vinařství Cave de Lugny, jehož kořeny sahají až do 18. století, kdy již byla známá vína z vinic Saint Pierre, Les Crêts a La Grande Vigne, la Cave de Lugny byla oficiálně založena 30. ledna 1927 a byla druhým vinařstvím založené v regionu Mâconnais, rok po vinařství Saint-Gengoux-de-Scissé.

Obě vinařství, která sdílela společné hodnoty a zájmy, se v roce 1966 rozhodla sloučit, ale zachovala si vlastní výrobní závody. Sloučená skupina se pustila do investiční strategie, která zahrnovala rozšíření budov a v roce 1970 instalaci balíren se specifickým nastavením pro každé místo – výrobu červených vín v Saint-Gengoux-de- Scissé a bílá vína v Lugny. V roce 1987 byl dlouhý název skupiny nahrazen kratším a zapamatovatelnějším „Cave de Lugny“.

V roce 1994 se Cave de Chardonnay připojil k Cave de Lugny, aby mohl těžit z kvality svých stáčecích zařízení a prodejní organizace.

 • Cave de Lugny Bourgogne Les Chenaudieres Chardonnay 2020, 0,75l Kód: 76973
  Cave de Lugny Bourgogne Les Chenaudieres Chardonnay 2020, 0,75l
  Skladem (1 ks) Značka: Cave de Lugny

  Víno má čirou a lesklou zlatožlutou barvu.
  Ve vůni ucítíte jemné tóny citrusů, medu, lískových oříšků, květů akácie s dotekem vanilky.
  Chuť je středně plná, bohatá na ovocné tóny, živá s kořenitým závěrem.

  Hrozny jsou sklízeny ručně a mechanicky. Následně lisovány v pneumatickém lisu. Alkoholové kvašení probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě (konstantní teplota 16-18 °C). Jablečno-mléčná fermentace je dokončena na 100%. Víno zraje na kalech v nerezových tancích, a poté se plní do tradičních burgundských lahví.

  399 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem