Champagne Gosset

Champagne GOSSET

 

Gosset, nejstarší vinařský dům v Champagne, byl založen v Aÿ v roce 1584. Pierre Gosset, radní z Aÿ a pěstitel vína vyráběl tichá, především červená vína z hroznů pocházejících z jeho vlastních vinic. V té době soupeřila o čestné místo na stole francouzského krále dvě vína: vína z Aÿ a vína pocházející z oblasti o několik set leguí na jih, vína z Beaune. Obě se vyráběla ze stejných odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Později v 18. století vína pocházející z okolí Aÿ začala perlit a vinařství Gosset přirozeně přešlo k produkci šumivých vín. V průběhu staletí chrání vinařský dům Gosset své rodinné know-how, jak vyrábět šampaňská vína té nejvyšší kvality. I dnes se cuvée Gosset plní do stejných starobylých lahví identických s těmi z 18. století. V roce 1993 se sourozenci Antoine a Laurent Gosset rozhodli dům po 413 letech prodat. Naštěstí dům koupila jiná rodina – Renaud-Cointreau, která je s vinařským průmyslem spjata silnými pouty. Systém mohl být modernizován, produkce zvýšena, ale kvalita šampaňských vín Gosset zůstává nepřekonatelná.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

 • goddet Kód: 38229
  Champagne Gosset GRAND BLANC DE BLANC Brut, 0,75l
  Na cestě Značka: Champagne Gosset

  Zlatožlutá barva s jemnými zelenkavými odlesky. Jak minerální, tak ovocná vůně s tóny květin a bílého ovoce, meruněk a mirabelek. Jemný dotek citrónu, jiných citrusů, kandovaných kdoulí a medu. Harmonická, komplexní a lahodná chuť se skvělou svěžestí. Křupavé a dobře strukturované šampaňské s hedvábným závěrem.

  1 599 Kč
 • Champagne Gosset GRAND RESERVE Brut, Gift box, 0,75l Kód: 69150
  Champagne Gosset GRAND RESERVE Brut, Gift box, 0,75l
  Na cestě Značka: Champagne Gosset

  Světlá barva s nádhernými zlatými odlesky. Ve vůni můžete cítit svěží ovocné aroma. Chuť šampaňského je jemná s příjemnou dochutí. Toto cuvée je perfektním odrazem stylu Champagne Gosset. Je jemné a strukturované. 

  Teplota podávání je 8 – 10°C .

  1 499 Kč
 • Gosset Kód: 38228
  Champagne Gosset GRAND MILLESIME 2012 Brut, 0,75l
  Skladem (5 ks) Značka: Champagne Gosset

  Světle žlutá barva se zelenkavými odlesky. Elegantní buket, kde se na patře projevuje jemnost s tóny citrusů a vanilky. V chuti upřímné, delikátní a komplexní. Minerální tóny s chutí zeleného jablka, citrusů, čerstvého ananasu, kombinované s květinami a letním medem. Nabízí jemnost, komplexnost a preciznost.

  1 699 Kč
 • GRD ROSE Blle seule Kód: 38227
  Champagne Gosset GRAND ROSÉ Brut, 0,75l
  Na cestě Značka: Champagne Gosset

  Jemná lososově růžová barva. Exploze jahodové vůně. Bohatý projev tónů čerstvých jahod podtržený dotekem koncentrovaného jahodového džemu. Dobře strukturovaná chuť s perfektní rovnováhou svěžesti a kulatosti ovoce. V chuti dominují smyslné prvky červeného ovoce. Svěží, šťavnaté.

  1 399 Kč
 • Champagne Gosset EXTRA BRUT, 0,75l Kód: 38225
  Champagne Gosset EXTRA BRUT, 0,75l
  Na cestě Značka: Champagne Gosset

  Světle zlatožlutá barva, průzračné, krystalické. Otevřená a expresivní vůně, bohaté tóny zralých žlutých peckovin, broskví a sušeného ovoce. Od prvního doušku bohatá, kulatá a silná chuť kombinovaná s rozvojem jemné svěžesti.

  999 Kč

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem