Chateau Cabezac

Francouzské vinařství Chateau Cabezac se rozkládá na pěti lokalitách v apelaci Minervois Protégée. Apelace Minervois je známá především pro svá plná červená vína, která jsou v mládí elegantní a po dvou až třech letech zrání jejich chuť získává až hedvábný charakter. Vyrábí se zde ale také malé množství suchých bílých vín a ovocných rosé. Vinice AOP Minervois o rozloze 40 hektarů se nacházejí na úpatí hory Causse a na úpatí Montagne Noire. Réva zde roste na třech vynikajících terroirech: Le Mont des Capitelles, Les Garrigots a na náhorní plošině Belvèze. Tyto jedinečné terroiry se v nabídce vín vzájemně doplňují.


Sklizeň se ve vinařství provádí ručně na základě zralosti hroznů. Cílem je počkat na optimální dobu, aby se projevilo bohatství různých a jedinečných vlastností terroir Chateau Cabezac a jeho odrůd. Aby se vzdala patřičná úcta starým vinicím odrůdy Carignan jsou ručně sbírané hrozny pečlivě uloženy do malých bedýnek. Poté procházejí hrozny karbonickou macerací a víno je vyráběno bez jakýchkoli zásahů. Následně zraje 18 měsíců v sudech z francouzském dubu.

Vína Château Cabezac pravidelně získávají ocenění od nejlepších světových sommelierů a nyní je máte možnost zakoupit i u nás.

  • minervois tradition uni ch. cabezac nova Kód: 22291
    Chateau Cabezac - Minervois Tradition 2020, 0,75l
    Skladem (2 ks) Značka: Chateau Cabezac

    Víno tmavě granátové barvy, kořeněná vůně s tóny zralého ovoce a třešňovice. V chuti jsou hutné taniny, elegantní ovoce s dlouhou dochutí. Réva pochází ze 3 různých vinic, jejichž drenáž je zajištěna oblázky, v podloží je břidlice a mrazem narušený vápenec. Hrozny z jednotlivých vinic jsou vinifikovány odděleně v tancích s řízenou teplotou. Fermantace probíhá 10-15 dnů, víno zraje v tancích.

    285 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem