Chateau Haut Brion

Chateau Haut-Brion je vinařství s bohatou historií, která sahá až do 16. století. Původně vlastněné rodinou Pontaců, která vinohrad založila kolem vlastního zámku, se vinařství postupně vypracovalo na jedno z nejvýznamnějších v Bordeaux. Unikátnost Haut-Brion spočívá v tom, že jako jediné mimo Médoc bylo v roce 1855 klasifikováno jako Premier Cru.


Château Haut-Brion, známé pro svá prestižní vína premier cru, je výjimečné ve světě francouzských vín. Nachází se mimo oblast Médoc, což ho činí jedinou usedlostí této kategorie, která byla v roce 1855 klasifikována mimo tento region.

Historie Château Haut-Brion je stejně fascinující jako jeho vína. Příběh vinařství sahá do 16. století, kdy bylo založeno, a na svou dobu představovalo značný inovační pokrok. Bylo to totiž první vinařství, které pojmenovalo své hlavní víno svým jménem  Vinice v Château Haut-Brion se rozprostírají na 45 hektarech, obklopeny předměstím Bordeaux. Tento vinohrad je osázený 55% Cabernetem Sauvignon, 25% Merlotem a 20% Cabernetem Franc, což zajišťuje vynikající kvalitu vína.

Od roku 1935 je Château Haut-Brion v majetku americké rodiny Dillonových, která zachovala tradici a zároveň přinesla inovace, jakou bylo například zavedení nerezových tanků pro kvašení v roce 1961, což bylo poprvé v kategorii premier cru.

Château Haut-Brion produkuje vína, která jsou oceňována po celém světě. Vína jsou známá svou jedinečností, nejsou tak strohá jako vína z ostatních oblastí Médocu, díky podílu Merlotu v konečném cuvée.

Díky svému bohatému dědictví a neustálému závazku k vynikající kvalitě se Château Haut-Brion stalo synonymem pro luxus a eleganci ve světě vína. Bez ohledu na to, zda jste nováček v oblasti vína nebo zkušený vinař, Château Haut-Brion nabízí unikátní zážitek, který představuje to nejlepší z francouzské vinařské tradice.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem