Chateau Le Juge

Château Le Juge je malebné vinařství nacházející se v srdci slavné oblasti Sauternes, přibližně 40 kilometrů od Bordeaux. Tato lokalita je známá svou produkcí výjimečných sladkých vín, které se vyrábějí z hroznů napadených ušlechtilou plísní. Vinařství Château Le Juge má bohatou historii sahající až do 15. století, což se odráží v jeho architektuře a kouzelném prostředí.

Vinařství je obklopeno vinicemi stejného jména, kde se pěstují odrůdy Semillon a Sauvignon Blanc. Tyto hrozny jsou ručně sbírány a následně zpracovávány tradičními metodami, což zahrnuje i zrání v dubových sudech. Výsledkem je víno bohaté a koncentrované, s intenzivními chutěmi karamelizovaného ovoce, hrušek, melounu a mandlí, vyvážené příjemnou kyselinkou.

Château Le Juge je nejen místem výroby vynikajících vín, ale také ideálním cílem pro milovníky vína hledající relaxaci a autentický zážitek. Nabízí prostorný apartmán v jižním křídle historického statku, který zahrnuje veškeré moderní vybavení včetně vířivky, soukromého parkování a vlastního zahrady s grilem. Hosté mohou využít i vyhřívaný bazén a prozkoumat okolní vinice a historické památky.

Okolní region Sauternes je bohatý na kulturní a přírodní krásy. Návštěvníci mohou objevovat blízká historická sídla, jako jsou Château de Cazeneuve, Château la Brede a Château d’Yquem, které jsou jen krátkou jízdou od vinařství. Městečko Langon, vzdálené pouhých pět minut jízdy, nabízí všechny potřebné služby včetně trhů a golfového hřiště.

Vinařství pořádá také prohlídky a ochutnávky, kde mohou návštěvníci poznat detaily výroby vína a ochutnat různé ročníky. Tato zkušenost je ideální pro ty, kteří chtějí hlouběji proniknout do světa sladkých vín Sauternes a ocenit jejich jedinečnost a kvalitu.

Château Le Juge se zaměřuje na udržitelnou produkci a zachovávání tradičních hodnot, což se odráží ve způsobu, jakým jsou vinice obhospodařovány a víno vyráběno. Tato péče a pozornost k detailu činí vína z tohoto vinařství výjimečnými a vysoce ceněnými mezi znalci po celém světě.

Navštívení Château Le Juge není jen o ochutnávání vína, ale i o prožití jedinečného zážitku v kouzelném prostředí, kde se historie prolíná s moderními pohodlími a kde každý návštěvník může zažít to nejlepší z regionu Sauternes.

  • Chateau Le Juge Sauternes 20211, 0,75l Kód: 90295
    Chateau Le Juge Sauternes 2011, 0,75l
    Skladem (1 ks) Značka: Chateau Le Juge

    Chateau Le Juge Sauternes 2011 je výjimečné sladké víno z oblasti Sauternes. Kombinace odrůd Semillon, Sauvignon a Muscadelle vytváří bohatou a koncentrovanou chuť karamelizovaného ovoce, hrušek a mandlí. Zrání v nerezových kádích a dubových sudech dodává vínu komplexitu a vyváženost.

    599 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem