Château Rúbaň

chateau-ruban-logo

Slovenské vinařství Château Rúbaň nejdete v Podunajské nížině na okraji obce Rúbaň. Spadá do Jihoslovenské vinařské oblasti a produkuje vína z hroznů pocházejících přímo z tohoto regionu. Hlavní postavou stojící za celým podnikem je pan Ladislav Dorda, jehož know-how je podepřeno bohatými zkušenostmi. Svědčí o tom také desítky medailí z těch nejprestižnějších výstav a soutěží.

Hlavní devizou vinařství Château Rúbaň je produkce vín ze surovin pocházejících z místa původu. Snaží se propojit pěstování oblíbených odrůd s výrobou vín z odrůd takřka zapomenutých. Hrozny se bezprostředně po utržení přepravují přímo do vinařství, díky čemuž se eliminuje znehodnocení při přepravě. Šetrné zpracování a skloubení původních metod zpracování s moderními technologiemi dává místní produkci opravdu světový význam. V portfoliu Château Rúbaň najdete jak osvědčené odrůdy jako Ryzlink Rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Alibernet, Cabernet Sauvignon, tak i slovenské novošlachtencie Svůj sen, Noria a Milia, které se v současnosti těší velkému zájmu zákazníků.

239
3301239330

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

 • Rúbaň Veltlínské zelené 2018, kabinet, suché, 0,75l Kód: 58380
  Noria 2018, pozdní sběr, polosuché - Château Rúbaň, 0,75l
  Skladem (1 ks) Značka: Château Rúbaň

  Hrozny z československé nově šlechtěné odrůdy pochází z mladých keřů. Moderní technologie regulovaného kvašení, v kombinaci s redukcí přístupu vzdušného kyslíku umožnila vyrobit lehké a velmi příjemně pitelné víno. 

  Klasifikace:  pozdní sběr, chráněné označení původu, bílé, polosuché. 

  Odrůda: Noria 
  Senzorické vlastnosti: Víno má jiskřivou slámově zlatavou barvu. Výrazná odrůdová vůně je plná tónů lučních květů a čerstvých citrusů, především grapefruitu. Chuť je dlouhá, bohatá a šťavnatá,  dobře vybalancovaná. Lze v ní najít chuť citrusů, broskví a bylinek. Dlouhá dochuť je svěží, s příjemně nasládlým a ovocným závěrem. 

  Doporučené párování: Sladkovodní ryby, krémové polévky, sýry s bílou plísní, ovocné a zeleninové saláty

  289 Kč
 • Dunaj 2017, výběr z hroznů, suché Château Rúbaň, 0,75l Kód: 58379
  Dunaj 2017, výběr z hroznů, suché - Château Rúbaň, 0,75l
  Vyprodáno Značka: Château Rúbaň

  Ručně sklízené hrozny, po třídění na vibračním stole, byly odtřapené a šetrně pomleté. Po přečerpání do vinifikátorů a krátké maceraci při nízké teplotě, následovalo kvašení při 28°C a více jak třítýdenní kvašení na slupkách.
  Po vykvašení víno zrálo v 225l a 500l dubových sudech.

  Klasifikace: výběr z hroznů, chraněné označení původu, červené, suché.

  Odrůda: Dunaj. Senzorické vlastnosti: Víno syté, tmavočervené barvy s purpurovo-fialovým okrajem, se zralou ovocnou vůní, v které dominují tóny švestek, zralé černé višně, trnkový likér, švestkový perník a čerstvě mleté kakaové boby.

  Chuť je příjemně sametová, dobře strukturovaná, se sladkými zralými taniny a jemným čokoládově-vanilkovým charakterem. Dochuť vína je dlouhá, vyrovnaná a hřejivá. Doporučené párování:je ideálním partnerem po výraznější pokrmy připravené z hovězího masa, v celku pečené zvěřiny k masům grilovaným na otevřeném ohni. Velmi dobře doplňuje těžší přírodní omáčky v pikantní úpravě. Víno přímo vyniká v kombinaci se zrajícími kravskými sýry. parmezánového typu.

  330 Kč
 • ali Kód: 58378
  Alibernet 2016, suché - Château Rúbaň, 0,75l
  Vyprodáno Značka: Château Rúbaň

  Ručně sklízené hrozny, po třídění na vibračním stole, byly odtřapené a šetrně pomleté. Po přečerpání do vinifikátorů a krátké maceraci při nízké teplotě, následovalo kvašení při 28°C a více jak třítýdenní kvašení na slupkách.

  Po vykvašení víno zrálo dlouho v dubových sudech. Mohutná, neprůhledná, bordově-fialová barva vína s výraznou viskozitou. Vůně je komplexní, harmonická a zralá, plná sladkého máku, přezrálých višní a trnek, džemu z černého rybízu a decentní vanilky.
  Chuť je plná, strukturovaná s výraznými, ale nádherně zralými tříslovinami a měkkými taniny, které víno získalo z dlouhého vyzrávání v dubových sudech.

  Víno s velkým potenciálem k dalšímu zrání a dlouhou komplexní dochutí. Doporučené párování: výborný partner ke kořeněným pokrmům z hovězího masa, k méně propečeným masům s vyšším obsahem bílkovin, k marinovaným masům z divočiny, ke grilovaným masům, nebo k sušeným šunkám. Výborně se snoubí s výraznými, dlouho zrajícími kravskými sýry parmezánového typu.

  275 Kč
 • Rúbaň Veltlínské zelené 2018, kabinet, suché, 0,75l Kód: 58377
  Veltlínské zelené 2018, kabinet, suché - Château Rúbaň, 0,75l
  Vyprodáno Značka: Château Rúbaň

  Ručně sbírané hrozny byly šetrně zpracovány s omezením přístupu vzdušného kyslíku po celou dobu výroby vína. Alkoholová fermentace proběhla v nerezových nádobách při kontrolované teplotě 14° C, poté víno ještě chvíli leželo na kvasničných kalech.

  Klasifikace:kabinetní, chráněné označení původu, bílé, suché.

  Senzorické vlastnosti: Víno zeleno-žluté barvy s květnato ovocným aroma a svěží vůní zelených jablek, jemným dotykem citrusů.

  Chuť vína je výrazná, kompaktní, se šťavnatými kyselinami, minerálním podtónem a dlouhým závěrem.
  Doporučené párování: speciality z telecího masa, nebo pečené sladkovodní ryby.

  239 Kč

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem