Château Rúbaň

chateau-ruban-logo

Slovenské vinařství Château Rúbaň nejdete v Podunajské nížině na okraji obce Rúbaň. Spadá do Jihoslovenské vinařské oblasti a produkuje vína z hroznů pocházejících přímo z tohoto regionu. Hlavní postavou stojící za celým podnikem je pan Ladislav Dorda, jehož know-how je podepřeno bohatými zkušenostmi. Svědčí o tom také desítky medailí z těch nejprestižnějších výstav a soutěží.

Hlavní devizou vinařství Château Rúbaň je produkce vín ze surovin pocházejících z místa původu. Snaží se propojit pěstování oblíbených odrůd s výrobou vín z odrůd takřka zapomenutých. Hrozny se bezprostředně po utržení přepravují přímo do vinařství, díky čemuž se eliminuje znehodnocení při přepravě. Šetrné zpracování a skloubení původních metod zpracování s moderními technologiemi dává místní produkci opravdu světový význam. V portfoliu Château Rúbaň najdete jak osvědčené odrůdy jako Ryzlink Rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Alibernet, Cabernet Sauvignon, tak i slovenské novošlachtencie Svůj sen, Noria a Milia, které se v současnosti těší velkému zájmu zákazníků.

 • Rúbaň Veltlínské zelené 2018, kabinet, suché, 0,75l Kód: 58380
  Noria 2018, pozdní sběr, polosuché - Château Rúbaň, 0,75l
  Skladem (1 ks) Značka: Château Rúbaň

  Hrozny z československé nově šlechtěné odrůdy pochází z mladých keřů. Moderní technologie regulovaného kvašení, v kombinaci s redukcí přístupu vzdušného kyslíku umožnila vyrobit lehké a velmi příjemně pitelné víno. 

  Klasifikace:  pozdní sběr, chráněné označení původu, bílé, polosuché. 

  Odrůda: Noria 
  Senzorické vlastnosti: Víno má jiskřivou slámově zlatavou barvu. Výrazná odrůdová vůně je plná tónů lučních květů a čerstvých citrusů, především grapefruitu. Chuť je dlouhá, bohatá a šťavnatá,  dobře vybalancovaná. Lze v ní najít chuť citrusů, broskví a bylinek. Dlouhá dochuť je svěží, s příjemně nasládlým a ovocným závěrem. 

  Doporučené párování: Sladkovodní ryby, krémové polévky, sýry s bílou plísní, ovocné a zeleninové saláty

  289 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem