Guinness

guiness-banner-www

Proslulé irské pivo Guinness se řadí mezi suchá piva typu stout. Vzniklo v pivovaru Arthura Guinnesse v St. James's Gate v irském Dublinu v roce 1759. Jde o jednu z nejúspěšnějších značek alkoholu na světě. Dnes se vaří v téměř 50 zemích a je k dostání ve více než 120 zemích světa. V roce 2011 se ho prodalo přes 850 000 000 litrů. I přes klesající spotřebu od roku 2001 je stále pravděpodobně nejprodávanějším alkoholickým nápojem v Irsku, kde společnost Guinness & Co. Brewery vyrábí pivo v hodnotě téměř 2 miliard eur ročně.


Chuť piva Guinness pochází ze sladového ječmene a praženého nesladového ječmene, což je poměrně moderní postup, který se stal součástí mláta až v polovině 20. století. Po mnoho let se část stařeného piva mísila s čerstvě uvařeným pivem, aby získala ostrou mléčně kyselou chuť. Ačkoli se chuť piva Guinnesse stále vyznačuje charakteristickou "štiplavostí", společnost odmítla potvrdit, zda k tomuto typu míchání stále dochází. Hustá krémová pěna výčepního piva vzniká smícháním piva s dusíkem a oxidem uhličitým.

Točené pivo Guinness u nás na e-shopu sice zatím nenajdete. Nicméně toto legendární irské pivo vám nabízíme v podobě plechovek i lahváčů, a navíc můžete ochutnat skvělé pivní pralinky Guinness.

Žádné produkty od výrobce Guinness nebyly nalezeny....