Macallan

The Macallan Estate Single Malt Scotch Whisky

Palírna The Macallan byla ve Skotsku vůbec jedna z prvních, která získala licenci pro výrobu sladových whisky. Původně byla založena r. 1824 učitelem a farmářem Alexandrem Reidem a nesla název Maghellan převzat z původní gaelštiny tedy „Magh“ což představuje úrodnou půdu a „Ellan“ – mnicha z kostela svatého Fillana, jenž původně stál na pozemku The Macallan. Tato whisky se původně vyráběla pouze z přebytků ječmene během dlouhých, skotských, zimních měsíců. V současné chvíli je již od roku 1999 součástí skupiny Edrington.

Při tvorbě skotské whisky The Macallan se uplatnily zásadní přispívající vlivy Španělska, Severní Ameriky a Skotska - a jejich příslušných přírodních surovin v kombinaci s tradičními metodami a řemeslnou zručností.

 • Macallan AERA, 40%, 0,7l Akce Kód: 64556
  Macallan AERA, Gift box, 40%, 0,7l
  Skladem (6 ks) Značka: Macallan

  Macallan Aera zrál v kořeněných sherry sudech a na patře ucítíte spoustu příchutí sušeného ovoce. Tento jemný dram byl lahvován při 40% ABV a jak říká štítek, byl vyroben s ohledem na promyšlenost - připomínka toho, že by měl být vychutnán každý vzácný okamžik v životě.

  Původně: 11 999 Kč
  Ušetříte: 500 Kč (–4 %)

  11 499 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem