Poggio le Volpi

Allied Vintners International Website

Kořeny společnosti Poggio Le Volpi, sahají do minulého století. Vše začalo v roce 1920, kdy Manlio Merge zahájil výrobu vína a oleje.
Jeho vášeň pro zemi se nejprve přenese na jeho syna Armanda a poté na jeho vnuka Felice. Oba přeměňují sen dědečka Manlia ve skutečnost a v roce 1996 založili farmu Poggio le Volpi v Monte Porzio Catone.
Jedná se o oblast vulkanického původu, a proto je ze své podstaty úrodná. Poggio le Volpi představuje první obchodní obrat rodinné firmy.
Armando zahájil výrobu Monte Porzio Catone a transformaci firmy z místní na národní, Felice se stává enologem vedoucím společnost do okruhu produkčně nejzajímavějších vinařských firem v roce regionu Lazio, čímž dosáhl vysokého uznání mezi národními a mezinárodními milovníky specializovaných vín.
Felice Mergè pěstuje moderní a pestrou vinařskou tradici, typickou pro eklektické a ambiciózní lidi, stejně jako Manlio a Armando Mergé.

 • 77208 baccarossa lazio rosso 13 5 0 75l Kód: 77208
  Baccarossa Lazio Rosso, 13,5%, 0,75l
  Skladem (2 ks) Značka: Poggio le Volpi

  Baccarossa Lazio Rosso se rodí na jílovito-vápenité půdě nedaleko města Cerignola. Sklizeň plně zralých hroznů probíhá v polovině srpna. 100% Primitivo má temně rubínovou barvu a intenzivní aroma s tóny zralého ovoce a vanilky. Plné suché víno s atraktivní dochutí částečně zraje v sudech barrique.

  Odrůda: Primitivo 100% Zrání: 2 měsíce v nerezových tancích, poté 12 měsíců v bariku, další 3 měsíce v nerezových tancích a nakonec 4 měsíce v láhvi

  490 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem