QUINTA do NOVAL

quinta

Portská vína Quinta do Noval patří k nejlepším na světě. Vínařství Quinta do Noval je také jedním z nejstarších portských domů a pravděpodobně také největší. Jejich jedinečnost je dána hlavně tím, že většina portských vín se zde vyrábí z ovoce vypěstovaného na statku a zejména všechna ročníková vína Noval pocházejí z jediné vinice.

V souvislosti s vinařstvím Quinta do Noval je téměř zásadní se zmínit o legendárním portském Nacional, které se vyrábí z neštěpené vinné révy. Po oznámení se vyrobí pouze 200-300 beden Nacionalu a okamžitě se stane nejpoptávanějším portským na světě. Některé ročníky Nacionalu jsou považovány za nejlepší portská vína, která kdy byla vyrobena.


Vznik vinařství je datován k roku 1715 a za tu dobu byl podnik prodán pouze dvakrát. Quinta do Noval má i přes své stáří pověst inovativního a nezávislého výrobce. Vyznačuje se zaměřením na portské víno, ale existuje i řada dalších oblastí, v nichž je průkopníkem:

  • Noval jako první zavedl ve 20. letech 20. století šablonované lahve.

  • Noval byl průkopníkem konceptu Old Tawnies s označením stáří.

  • V roce 1958 společnost Noval jako první zavedla pozdní lahvování (LBV).

Obrovské výsledky práce, která se na panství za posledních patnáct let odvedla, jsou patrné v celé řadě portských vín Noval, díky nimž je Noval v Douru o krok napřed před ostatními.

Žádné produkty od výrobce QUINTA do NOVAL nebyly nalezeny....