Seedlip

seedlip-logo-crest-green

Počátkem 17. století bylo běžným zvykem používat při výrobě nealkoholických bylinných tinktur a podobných léčiv malé měděné kotle. Technika přípravy se následně uchovala díky knize The Art of Distillation z roku 1651. A právě tato publikace inspirovala zakladatele Bena Bransona k pomyslnému návratu v čase a umožnila tak v roce 2013 vznik myšlenky na kolekci nápojů Seedlip. V době vzniku vytvořily zcela novou a unikátní kategorii prvních nealkoholických destilátů. Po nespočtu experimentů vyvinul Branson speciální proces výroby, jež je podle jeho slov pro každou složku jedinečný. Nejprve vše začne sběrem ingrediencí v té nejlepší možné kvalitě, které jsou
poté po určitou dobu za studena macerovány ve směsi neutrálního obilného lihu a vody. Následně je směs vypálena v měděném kotli a oddělí se alkoholická složka. Jednotlivé esence se za studena opětovně smíchají a scedí přes jemný filtr. Celý proces výroby zabere šest týdnů. Vzhledem k přírodnímu pojetí, díky kterému v
produktu nefigurují žádné konzervanty, sladidla či jiná aditiva, tedy nepřekvapí ani fakt, že má tento destilát datum spotřeby a po otevření by měl být spotřebován do 6 měsíců.

 • Seedlip Garden 108, 0%, 0,7l Kód: 42622
  Seedlip Garden 108, 0%, 0,7l
  Skladem (2 ks) Značka: Seedlip

  Čerstvý a bylinný Garden 108 zachycuje kouzlo anglického venkova. Vyznačuje se rafinovanými tóny hrášku a sena na komplexním bylinném základu máty, rozmarýnu a tymiánu.
  Pro výrobu jsou použity destiláty a extrakty z: hrášku, sena, rozmarýnu, tymiánu, máty peprné a chmele. 108 v názvu odkazuje na průměrný počet dnů, kolik trvá zasadit, vypěstovat a sklidit hrášek.

  1 049 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem