The Balvenie

balvenieSingl malt skotská whisky Balvenie je mezi znalci jistě zvučné jméno, při jehož vyslovení se jim nakupí sliny v ústech. Jde o vynikající jednosladovou whisky, která se začala vyrábět roku 1892 ve městě Dufftown. Palírna je vlastněna společností William Grant & Sons. Podnik vznikl jako rodinný počin a tento charakter si zachoval dodnes. Whisky Balvenie je charakteristická svou jemnou chutí i vůní. V jejích aroma najdete stopy po skořici, oříšcích a pomerančové kůře. Někteří odborníci v ní dokáží identifikovat i vřes. Hlavní výrobní surovinou je ječmenný slad pocházející přímo z rodinné farmy vlastněné společností William Grant & Sons, což je poměrně zajímavá a unikátní záležitost.

Díky tomuto faktu palírna vyráběla nepřetržitě i během světových válek, kdy byly ve většině palíren dodávky ječmene přerušeny. Whisky doporučujeme popíjet samotnou nebo s kostkou ledu.

  • Balvenie 14 yo Caribbean Cask, Kód: 79893
    Balvenie 14 yo Caribbean Cask, Gift Box, 43%, 0,7l
    Skladem (4 ks) Značka: The Balvenie

    Tato whisky zrála 14 let v tradičních dubových sudech, než byla přemístěna do sudů po karibském rubu, což jí dodalo speciální charakter. Tento proces vytvořil ucelenou a příjemnou whisky s tóny ovoce a vanilky. Whisky zaplaví vaše ústa dobře vyváženými ovocnými poznámkami, skvělá skotská whisky od značky Balvenie.

    2 499 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem