The Balvenie

balvenieSingl malt skotská whisky Balvenie je mezi znalci jistě zvučné jméno, při jehož vyslovení se jim nakupí sliny v ústech. Jde o vynikající jednosladovou whisky, která se začala vyrábět roku 1892 ve městě Dufftown. Palírna je vlastněna společností William Grant & Sons. Podnik vznikl jako rodinný počin a tento charakter si zachoval dodnes. Whisky Balvenie je charakteristická svou jemnou chutí i vůní. V jejích aroma najdete stopy po skořici, oříšcích a pomerančové kůře. Někteří odborníci v ní dokáží identifikovat i vřes. Hlavní výrobní surovinou je ječmenný slad pocházející přímo z rodinné farmy vlastněné společností William Grant & Sons, což je poměrně zajímavá a unikátní záležitost.

Díky tomuto faktu palírna vyráběla nepřetržitě i během světových válek, kdy byly ve většině palíren dodávky ječmene přerušeny. Whisky doporučujeme popíjet samotnou nebo s kostkou ledu.

2099
2399120992399

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • balob.14yov6 Kód: 45992
  Balvenie 14 YO The Week of Peat, Gift Box, 48,3%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: The Balvenie

  Vedoucí lihovaru Ian Millar je velmi dychtivý v experimentech s profilem Balvenie, prostřednictvím poznatků, které získal na nedávné cestě na Islay.

  Po návratu objednal dávku Speyside rašeliny pro pece. Balvenie destiluje týden v roce dávku rašelinového sladu, což má za následek whisky bohatou na med, vanilku a citrusové tóny s extra vrstvou jemného kouře.
   

  2 099 Kč
 • balob.14yov5 Kód: 45989
  Balvenie 14 YO Peated Triple Cask, Gift Box, 48,3%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: The Balvenie

  Tato whisky zraje po dobu 14 let v tradičních dubových sudech, dokud je přemístěna do karibských rumových sudů, které jí předají další příchutě. Tento proces vytvořil ucelenou a pitnou whisky s tóny ovoce a vanilky.

  2 399 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem