The Island Rum Company

TIRC-logo_blackKubánská tradice, prvotřídní sudy, dlouhé zrání a zejména umění mistrů rumu z Bodega Vigia, kteří již více jak 60 let neustále zdokonalují své postupy výroby až k samotné dokonalosti. La Progresiva a Black Tears nabízí preciznost v každém jednotlivém detailu od nezaměnitelného aroma, jedinečné sušší chuti až po elegantní láhve, které dotváří celkový charakter tohoto kubánského pokladu.

Ženy master blenderky vyrábějí pravý rum La Progresiva z té nejkvalitnější cukrové třtiny pěstované na červené půdě v oblasti centrální Kuby Ciego de Ávila. Zde se rum v Bodega Vigia vyrábí již od roku 1577. Tyto rumy byly původně vyhrazeny pouze jako dárky pro hlavy států, které navštívily Kubu. Bodega Vigia tak pevně zůstává známkou kubánské kvality.

Slovo Vigia znamená „vyhlídka“ a právě ve Finca Vigía, která se nachází hned vedle Bodega Vigia, napsal Ernest Hemingway některá ze svých největších děl. Inspirací mu byl výhled na krásnou Havanu a jiskřivý Floridský průliv. Dnes pečeť Vigia zdobí každou láhev La Progresivy, vybroušené mistryněmi rumu Bodega Vigia do suchého, tradičního kubánského stylu, který Hemingway tolik miloval.Žádné produkty od výrobce The Island Rum Company nebyly nalezeny....