Vinařství Na Soutoku - Karel Průša

Jenom ty nejlepší odrůdy, co Morava má.

Na jižní Moravě je několik vinařských oblastí. Vinařství Na Soutoku obsáhne všechny. Spíš než rodinné vinařství se jedná o rodinný podnik otce a synů Průšových. Základem jsou jejich zkušenosti a geniální poloha vinařství na okraji Břeclavi.

Historie

Vinařství Na soutoku je mladé. Bylo založeno v roce 2011. Veškeré vybavení je tedy bez přehánění sestaveno z toho nejmodernějšího, co lze sehnat.

Zakladatel Ing. Karel Průša CSc. se ale zabývá vínem od 70. let, i když spíš výzkumem než výrobou.  O tu se stará jeho stejnojmenný mladší syn. Ten starší má zas na starost obchodní stránku věci.

Lokalita

Nabídka vinařství Na Soutoku je nezvykle široká právě díky lokalitě výrobních míst. Okraj Břeclavi je ideální v tom, že je možné sem velmi rychle dovézt a začít zpracovávat vinnou révu z Mikulova, Znojemska i Velkých Pavlovic.

Odrůda

Výběr je široký, až nejširší. Vinařství nabízí všechny typické moravské odrůdy ze Znojemska, Mikulovska i z oblasti Velkých Pavlovic. Kvalita však zůstává naprosto špičková nejen díky nejmodernějšímu technologickému vybavení, ale hlavně díky rychlému zpracování. Většina odrůd se začíná zpracovávat přímo ve vinařství do 20 minut po sklizni.

Chcete zkusit to nejlepší z celé jižní Moravy najednou? Objednávejte vína všech odrůd na Winehouse.cz!

Žádné produkty od výrobce Vinařství Na Soutoku - Karel Průša nebyly nalezeny....