Vinařství Valihrach

Staré vinařství nabízí nejen archivní vína.

Jedno z prvních nestátních vinařství u nás dnes pečuje o 17 hektarů vinic na Velkopavlovicku. Nabízí širokou škálu odrůd a také řadu archivních vín.

Vinařství Valihrach se v posledních letech daří i na mezinárodních soutěžích vín. Své produkty dodávají jak to špičkových vinoték, tak privátním zákazníkům.

Historie

Za vším stojí Josef Valihrach. Své první víno vyrobil už ve čtrnácti letech ve svém rodném Krumvíři společně se svým otcem. Od té doby žije vínem. Není se proto co divit, že své soukromé vinařství Valihrach založil prakticky ihned po revoluci v roce 1990. Vinařstvím žije doslova celá rodina, která se rozrostla o zetě a vnučku.

Archivní vína z vinařství Valihrach nenajdete v běžných obchodech, což jim společně se špičkovou kvalitou dává zcela unikátní tvář.

Ocenění

Za dvacet let existence nasbíralo vinařství Valihrach hezkou řádku ocenění. Nejvýznamnějšími z posledních let je určitě dvojnásobný titul Vinař roku České republiky. V zahraničí se v nedávné minulosti podařilo získat velkou zlatou medaili na soutěži Ice Wine du Monde, Concours International des Vins a Lyon a na soutěži Concours mondial de Bruxelles.

Lokalita

Vinařství sídlí od počátku v obci Krumvíř na Břeclavsku. Odtud totiž rodina pochází.  Sklepy a prostory pro distribuci jsou zase v Kvašnici, obci vzdálené od Krumvíře necelé dva kilometry.

Odrůda

Vinařství Valihrach se kromě všech běžných odrůd soustředí na archivní lahve. V nabídce tak najdete vína od roku 1975. Vlastní vína jsou archivovány již od roku 1985.

Zkuste jedno z nejstarších vín z prvního českého vinařství Valihrach.

Objednávejte si archivní i jiná vína online.

Žádné produkty od výrobce Vinařství Valihrach nebyly nalezeny....