Weingut Neustifter

Vinařství Neustifter leží v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Pro Karla a Brigittu Neustifterovi je prioritou láskyplná péče o vinnou révu a práce na jejich vinohradech. „Přirozenost vína přenášíme do každé lahve,“ vysvětluje Karl Neustifter svůj přístup k vinařství. Neustifterovi už ve třetí generaci obhospodařují 24 hektarů v Poysdorfu a v jeho okolí. Nejdůležitější odrůdou je Veltlínské zelené. Toto víno se objevuje ve všech jakostních kategoriích jako Weinviertel DAC (zkratka DAC znamená Districtus Austriae Controllatus, což je v překladu „označení kontrolovaného rakouského původu“; srovnatelné s českým označením VOC, tj. „víno originální certifikace“), Grüner Veltliner Perfektion, Grüner Veltliner Reserve a jako „Neustifter Grüner Veltliner Stockkultur“ (Veltlínské zelené vypěstované ve „stockkultur“ rodiny Neustifterů). V této pestré nabídce si každý může najít Veltlínské zelené, které mu je nejmilejší. Karlu Neustifterovi jako milovníkovi červených vín obzvláště záleží na odrůdách Zweigeltrebe, Merlot, Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

Vinařství bylo založeno v roce 1930 jako zemědělský podnik. Výroba vína v té době zaujímala ještě velmi podřadnou roli. Karl Neustifter st. v průběhu let rozšiřoval plochu, na které se vinná réva pěstovala. A tak se dostaly vinohrady v nejlepších vinicích v Poysdorfu do vlastnictví rodiny Neustifterů: Hermannschachern, Zapfelsbergen, Maxendorf a slavná vinice „Saurüsseln“ – abychom zmínili alespoň některé.

Od roku 1992 vedou vinařství Karl Neustifter ml. a jeho žena Brigitte Neustifterová. Jako důležitá vnímají témata týkající se budoucnosti, např. uvědomělé zacházení s přírodou, a také chtějí uskutečnit své vize. Záleží jim především na jakostních vlastnostech značky Weinviertel DAC, stejně tak na inovativní výrobě vína za pečlivého používání přírodních zdrojů.

 

Žádné produkty od výrobce Weingut Neustifter nebyly nalezeny....