Bordeaux Superieur

Bordeaux Supérieur AOC je samostatnou vinařskou apelací pocházející z roku 1936, která je, co se svého vzniku týká, poměrně neobvyklá. Stanovení francouzských apelací vždy sloužilo ke geografickému vymezení určité oblasti. Nicméně Bordeaux Supérieur sdílí totožné území, podobně jako jeho společensky níže stojící sourozenec — Bordeaux AOC. Je také podobně roztroušený po celém území vinařské oblasti Bordeaux. Liší ho však daleko přísnější pravidla např. na délku zrání před uvedením na trh a nižší limity výnosů. Průměrná rozloha vinařství, která produkují víno této kategorie, je pouhých 10 hektarů.


Mezi nejčastěji pěstované odrůdy této oblasti patří Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Petit Verdot. Vína Bordeaux Supérieur jsou terčem významných světových znalců a kritiků. Ošetřování vinic a způsob vinifikace se totiž nijak neliší od standardů platných ve špičkových chateaux. Moderní vinařské metody, které v posledním desetiletí pozměnily tvář mnoha bordeauxských vín, tuto příležitost jen umocnil. Je tedy jasné, že zájemců, kteří si chtějí dopřát skvělé víno za relativně snadno akceptovatelnou cenu, bude jen a jen přibývat!

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.