Saint Emilion

Vinařská podoblast Saint-Émilion se nachází poblíž stejnojmenné vesnice nedaleko Bordeaux. Saint-Émilion se řadí společně s Médokem, Graves a Pomerolem k hlavním oblastem pěstování a výroby červeného vína v regionu Bordeaux. Jak už to v Bordeauxkých mikroklimatických oblastech bývá, tak i v Saint-Émilion panují určitě přírodní odlišnosti, které dodávají místním vínům charakter více ovocný, hebký, elegantní a rafinovaný. Některé zásadní rozdíly jsou také ve značení vín. Rozdělení vín z pohledu kvality vychází ze zásad AOC.


Jediné dvě vína z apelace Saint-Émilion jsou v současné době klasifikována jako premier grand cru classé A. Jsou jimi Château Ausone a Château Cheval Blanc. Usedlosti řadící se do klasifikace Premier grand cru classé B jsou např. Château Angélus, Château Beau-Séjour Bécot, Château Beauséjour (Duffau-Lagarrosse), Château Belair, Château Canon, Château Figeac atd.

 

Nejprodávanější

776
43792177643792
Značky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 6 - 99 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 6 - 99 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.