Appleton Estate Signature + 4 x Fever Tree Ginger Beer, 40%, 0,7l

4 hodnocení
 
Akce
 
  • 1 z 2

Nyní Vám k nákupu láhve Appleton Estate Signature přidáme 4 x Fever Tree Ginger Beer (200 ml) jako dárek.

Appleton Estate Signature je blend rumů, které v sudech zrály průměrně 4 roky. Vyznačuje se zejména tóny šťavnatého ovoce. Projevují se tóny sušených meruněk, čerstvých broskví a jemný náznak sladké melasy.

Dostupnost Vyprodáno
519 Kč
Kód produktu 82928
Značka Appleton
Kategorie Rumy
Položka byla vyprodána...
 

Appleton Estate je nejstarší nepřetržitě fungující třtinovou plantáží a palírnou na Jamajce. Rumy unikátního charakteru se zde vyrábějí již více než 265 let. Destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích, rumy poté zrají v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl předtím uložen bourbon. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender.

Appleton Estate Signature je blend rumů, které v sudech zrály průměrně 4 roky. Vyznačuje se zejména tóny šťavnatého ovoce. Projevují se tóny sušených meruněk, čerstvých broskví a jemný náznak sladké melasy.

Je skvělým základem pro rumové koktejly, ale i jednoduché míchané nápoje.

Jedná se o identický blend jako předchozí Signature Blend. Nový design lahve vyzdvihuje výjimečnost značky a důraz na dokonalost jejích rumů, stejně tak jako radostný duch Jamajky. Láhev zůstává věrná původnímu tvaru, ale v modernějším pojetí.

 

Appleton Estate - AlkoholClub.cz

Země původu Jamajka
Obsah alkoholu 40 %
Objem lahve 0,7 l + 4 x 200 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Appleton-Estate--logoPronikněte do tajů rumu z Jamajky Appleton Estate — jednoho z nejjemnějších a nejvyhledávanějších rumů na světě. Rum Appleton se vyrábí z melasy na statku v úrodném údolí Nassau na obou březích řeky Black River na jihozápadě Jamajky. Počátky společnosti Appleton Estate sahají do roku 1655, kdy Angličané dobyli Jamajku. Frances Dickinson, jeho vnuci Caleb a Ezekiel byli prvními známými majiteli Appleton Estate, se tohoto dobývání Jamajky také zúčastnil.


Po mnoha generacích vlastnictví rodiny Dickinsonů byl nakonec podnik Appleton Estate v roce 1845 prodán. Od té doby destilerii vlastnila řada významných jamajských rodin, z nichž každá pomáhala zvětšovat její velikost a potenciál nákupem dalších hektarů půdy osázené cukrovou třtinou. Během této doby vyráběla společnost několik různých rumů a začala si získávat pověst spolehlivého zdroje kvalitního pití, která trvá dodnes.

Směs Signature Blend je však mimořádně dobrá i v nejrůznějších koktejlech — včetně těch nejoblíbenějších jako je Daiquiri a Mai Tai. Mistr blender Joy Spence doporučuje zejména míchání s brusinkovým džusem nebo grapefruitovou sodou Ting.  

Značka Appleton je také proslulá svými stařenými rumy. Mezi znalci je oblíbený zejména 21letý rum. Díky teplému ostrovnímu podnebí je zde mnohem vyšší míra odparu, což znamená, že zrající jamajské rumy, jako je třeba 21 Year Old, vykazují vyšší úroveň zrání než třeba podobně staré skotské whisky.