Laphroaig Brodir Portwood 2016, Gift Box, 48%, 0,7l

Neohodnoceno
 
 

Laphroaig Brodir Port Wood Finish je druhým produktem palírny Laphroaig, který dozrával v sudech po portském. Název whisky, tedy Brodir znamená ve staro-norštině bratr, a palírna tak připomíná historické spojení Skotska se severským regionem a kulturou.

Laphroaig Brodir zraje v dubových sudech po bourbonu a následně dozrává v evropských dubových sudech po ruby portském. Právě kombinace dubu z Evropy i Ameriky a vliv portského dává whisky neobyčejnou komplexnost, která jej odlišuje od jiných produktů oblíbené palírny.

 

Dostupnost Vyprodáno
2 490 Kč
Kód produktu 29057
Značka Laphroaig whisky
Kategorie Skotské whisky
Položka byla vyprodána...
 

Laphroaig_logo

Země původu Skotsko
Objem lahve 0,7 l
Obsah alkoholu 48 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Laphroaig_logo

Laphroaig je tradiční skotská single malt whisky známá svou silnou rašelinovou chutí. Jejím domovem je skotský ostrov Islay v hrabství Argyll. Místo, které přímo vybízí k romanticky stráveným večerům po boku sklenice poctivé a hřejivé whisky Laphroaig. Věřili byste, že whisky Laphroaig byla v době americké prohibice prodávána jako léčivý likér? Ano, její léčivá síla v té době na předpis, zajisté postavila na nohy kdekoho. Značka Laphroaig si v průběhu dvou století vybudovala silnou základnu fanoušků tohoto ralešelinového zázraku. Fanoušků, kteří oceňují poctivou práci a kulturu předávanou v každé láhvi. Není to náhoda, že destilerii propůjčil britský princ Charles svou královskou pečeť.


V čem spočívá kouzlo whisky Laphroaig

Whisky Laphroaig se vyrábí tradiční způsobem, který se za ta leta měnil. Nicméně už před dlouhou dobou dosáhl optima. Palírna má svou vlastní sladovnu. Rašelinovým kouřem zde suší slad 18 hodin, takže nasaje vůni a chuť rašeliny i kouře. Poté se slad rozdrtí, smíchá s vodou a nechá kvasit.

Následuje destilace a uložení do dřevěných sudů, kde zraje několik let. Nejčastěji tu uvidíte odpočívat desetiletou Laphroaig 10 Years Old s obsahem alkoholu 40 %.

Vůně této whisky zahrnuje kouřové podtóny s vrstvou připomínající mořské řasy. Typická je také výrazná kořenitost s nádech lékořice. Po bližším „ohledání“ ucítíme ovocnost získanou ze sudů, ve kterých whisky zraje. Závěr při polknutí je spíše pepřově kořeněný doprovázený jemnou nasládlostí.

Ochutnejte a uvidíte sami!

Nabídka whisky z Laphroaig destillery

Jak bylo již zmíněno, tak hlavním pilířem značky je desetiletá Whisky Laphroaig 10 YO, 40%, kterou nabízíme v několika podobách. Nechybí ani dárkové balení nebo miniatura, pro ty, kteří chtějí jen ochutnat. Dalším kouskem, co stojí za to, je o něco ostřejší Laphroaig Quarter Cask 48%. Vymazlená whisky zrající ve třech různých sudech nese název Laphroaig Triple Wood 48%. A aby to nebylo málo máme tu další s názvem Laphroaig Four Oak, která zraje ve čtyřek typech sudů: ex-bourbon barrels, quarter casks, virgin American oak barrels a European oak hogsheads . Výsledkem je komplexní whisky s jemnou chutí.

Vlajkovou lodí značky Laphroaig je Laphroaig an Cuan Mor 48%, která zraje ve výběru těch nejlepších sudů. Nutno zmínit také speciální edici whisky nesoucí název Laphroaig the 1815 Edition 48%. Whisky vytvořena současným master blenderem Johnem Campbellem, na počest všech blenderů, kteří pracovali v lihovaru před ním. Dále tu máme Laphroaig Brodir Port Wood Finish, která dozrávala v sudech po portském, nebo Laphroaig Lore zrající zase v sudech po sherry. A nakonec nechybí ani opravdová třešnička na pomyslném dortu od této značky a tou je Laphroaig 25 YO, Cask Strenght 46,5%.

Nezbývá už nic jiného než si vybrat tu pravou, skotskou…