Six Shooter, Lahofer, 6x0,187l

51 hodnocení
 
 
  • 1 z 2

Pořiďte si vinný Six Shooter - šestiraňák nabitý lahodnými náboji o objemu 0,187 l, se kterými se budete cítit bezpečně v každé situaci.
Jsou skladné, praktické a připravené k rychlé akci!

Dostupnost Vyprodáno
390 Kč
Kód produktu 62284
Značka Vinařství Lahofer
Kategorie Víno
Položka byla vyprodána...
 

Dárkový set šesti lahviček vína o objemu 0,187 l ve stylové krabici. Vína pocházejí z vinařství LAHOFER a HANZEL. Konkrétní sestava vzorků se mění dle aktuální nabídky obou vinařství. Každé z vín, které v setu Six Shooter ochutnáte, u nás můžete následně koupit v klasickém objemu 0,7 l. Rozměry dárkové krabice: 31 x 18 x 5 cm.

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

lahofer logo

Země původu Česká republika
Objem lahve 6x0,187 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Lahofer, umístěné v Znojemské vinařské oblasti na Moravě, propojuje historické vinařské tradice s pokročilými technologiemi výroby vína. Pěstuje více než 430 hektarů vinic, kde se věnuje jak oblíbeným bílým, tak červeným odrůdám, jež reflektují bohatství a rozmanitost místního terroir. Inovace a udržitelnost jsou klíčové pro produkci jejich špičkových vín. Lahofer zve k objevování unikátních vinařských zážitků, nabízí degustace a pořádá kulturní akce ve svém architektonicky výjimečném areálu s výhledem na malebné znojemské vinohrady.

Historie vinařství

Vinařství Lahofer, se svými kořeny v Znojmě, bylo založeno v roce 2003 pod názvem První znojemská vinařská a.s. Tento zlomový krok dal základ vinařství, které se rychle stalo jedním z největších producentů vína v České republice. Inspiraci pro současný název našlo v osobě Jana Lahofera, uměleckého řezbáře z Dobšic, jehož práce z přelomu 18. a 19. století uchvátila premonstráty ve Znojmě i návštěvníky z celého světa. Dnes je Lahoferova knihovna považována za klenot v Praze. Rozhodnutí pojmenovat vinařství po Lahoferovi odrazuje úctu k lokální historii a kultuře.

V roce 2006 vinařství otevřelo nový výrobní areál v Dobšicích, což byl další klíčový moment v jeho historii. Od té doby Lahofer nepřestal růst, a to jak rozšiřováním svých vinic, tak využíváním nejmodernějších technologií ve výrobě vína. Vinařství dnes obhospodařuje přes 430 hektarů vinic a je známé pro svou schopnost produkce špičkových vín z vlastních hroznů, přičemž část produkce poskytuje i dalším vinařům.

Vinařský kraj: Vinařská oblast Morava Adresa: Vinice 579, 671 82 Dobšice
Vinařská oblast: Morava Česká republika
Vinařská podoblast: Znojemská Vinařská obec: Dobšice

Filozofie vinařství

Vinařství se zaměřuje na využití nejmodernějších technologií a udržitelných praktik s cílem produkovat vína nejvyšší kvality, která odrážejí jedinečnost místního terroir. Lahofer tak staví most mezi historií a současností, čímž vytváří vína, jež jsou výrazem jak svého původu, tak inovace a pečlivé péče.

Klasifikace produkovaných vín

Vinařství produkuje vína kvalifikovaná jako Kabinetní víno, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, Výběr z cibéb, Šumivá vína, Pozdní sběr, Vína originální certifikace, Růžové víno, Perlivá vína.

Terroir a detail vinic

S více než 430 hektary vinic na vybraných lokalitách, jako jsou U Hájku, Babičák, či historický Lampelberg, Lahofer využívá specifické terroir každé trati pro produkci charakteristických vín. Terasy na březích Dyje poskytují ideální podmínky pro odrůdy jako Pálava nebo Rulandské šedé, zatímco meteoritové impakty a bohatá historie oblasti U Hájku přispívají k jedinečnosti sazenic Sauvignonu a Müller Thurgau. Tato kombinace přírodních podmínek a inovativního přístupu umožňuje Lahoferu vytvářet vína, která jsou výrazným odrazem jejich původu.

Certifikace, ocenění a účasti v soutěžích

Zlaté a stříbrné medaile nebo diplomy z výstav a přehlídek vín: Salon vín ČR, Král vín ČR, Top 77 vín ČR, Galerie rulandských vín ČR, Oenoforum ČR, Národní soutěž Znojemské vinařské podoblasti, Vinařské Litoměřice, Grand Prix Austerlitz, Muvina Prešov, Výstava vín v Rybníkách.

AWC Vienna, San Francisco International Wine Competition, Decanter World Wine Awards London, International Wine Challenge London, Vinalies Internationales Paris, Mondial du Rosé Cannes, Concours Mondial de Bruxelles, Bacchus Madrid, Concours Mondial du Sauvignon Torre Vedras, Concorso Internazionale Vini Müller Thurgau Trento, Cool Climate Wine Awards Kraków, Galicja Vitis Kraków, Great American International Wine Competition New York, Finger Lakes International Wine Competition Rochester, Hong Kong International Wine & Spirit Competition, Asia Wine Trophy (Jižní Korea)