Cantina San Donaci

Cantina San Donaci, založená v roce 1933 skupinou 12 farmářů, se vyvinula v důležitý prvek italského vinařství, zejména v oblasti Salice Salentino. Díky počtu 300 členů nyní vinařství ročně zpracovává mezi 25 000 a 30 000 quintali hroznů, i přes občasné obtížné roky pro vinařský průmysl. Své místo v enologii si vydobylo nejen díky kontinuitě a hlubokému zakořenění v regionu, ale také díky využívání nejmodernějších technologií a starého dobrého zrání v dubových sudech, což umocňuje kvalitu jejich Primitivo di Manduria.


Cantina San Donaci, s více než osmdesáti lety zkušeností, je známá pro své inovativní technologie v procesu výroby vína, zejména jejich Primitivo di Manduria. Toto vinařství klade důraz na detail a kvalitu, což je patrné ve všech aspektech jejich výroby.

Moderní techniky jako automatické vinifikátory pro maceraci a řízení teploty fermentace jsou klíčové pro zvýraznění organoleptických vlastností Primitivo. Dále, využití jemných lisů a zrání ve francouzských dubových sudech dodává vínům z Cantina San Donaci charakteristickou hloubku a nuance, které oceňují sommelierové a milovníci vína po celém světě.

 • Intenzivní aroma tmavého ovoce s náznaky vanilky a koření
 • Sametová struktura s dlouhým závěrem
 • Perfektní společník k silným masovým jídlům a zralým sýrům


V Cantina San Donaci je důraz kladen nejen na kvalitu vína, ale i na udržitelnost a etiku ve výrobě. Práce s agronomy a pečlivá selekce hroznů zajišťují, že každá láhev je výrazem pečlivosti a tradice.

Prozkoumejte kolekci Primitivo di Manduria od Cantina San Donaci a objevte, jak historie a moderní přístupy společně formují výjimečná vína.

 • Primitivo di Manduria DOC Primius San Donaci, 0,75l Kód: 14883
  Primitivo di Manduria 2020 DOP Roca Egea - San Donaci, 0,75l
  Skladem (4 ks) Značka: Cantina San Donaci

  Barva tohoto vína je intenzivně rubínová s granátovými odlesky. Komplexní aroma s intenzivní vůní zralého červeného ovoce (třešně, ostružiny, borůvky) je dobře vyvážená s náznaky kouřového dřeva. Na jazyku je víno suché, měkké, s příjemnou tříslovinou a delší dochutí.

  Doporučujeme podávat k pečením, pikantním jídlům a sýrům.

  299 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem