Chateau Margaux

Kde francouzské vinařství dosahuje svého vrcholu.

Château Margaux, původně pevností na ústí řeky Gironde, má za sebou fascinující cestu. Procházelo mnoha změnami, než se konečně dostalo na vrchol Bordeaux díky rodině Lestonnaců, která spojovala malé kusy půdy západně od Margaux. Přes zmatky a turbulence francouzské revoluce, bylo Château Margaux v roce 1855 zařazeno mezi elitní čtyři vína Premier Cru Classé.


Historie tohoto vinařství je bohatá na změny vlastnictví a období úpadku i slávy. Počínaje 19. stoletím, kdy víno začalo upadat za slávu jiných vinařství, přešlo vlastnictví z jednoho bankovního domu na druhý, až když jej získal Comte Pillet-Will. Od roku 1921 byl majitelem Pierre Moreau, který v roce 1935 prodal částečný podíl Fernandu Ginestetovi.

Ginestet dokázal obnovit zámek a rozšířit vinice. Zavedl také "druhé víno" Pavillon Rouge. Nicméně, v 60. a 70. letech minulého století, se Château Margaux ocitlo na absolutním dně. V roce 1976 byl zámek prodán novému majiteli, řeckému podnikateli André Mentzelopoulosovi.

Mentzelopoulos provedl komplexní rekonstrukci Château, ale tragicky zemřel v roce 1980. Vedení převzala jeho dcera Corinne, která úspěšně pokračovala v otcově práci. Pod jejím vedením kvalita vín začala výrazně stoupat, což dokládá ročník 1978 a následující léta. Corinne se stala 100% majitelkou Château Margaux v roce 2003, a dnes vinařství vlastní celkem 262 hektarů vinic.

Chateau Margaux je jedním z pěti vinařství s klasifikací Premier Grand Cru Classé v oblasti Bordeaux. Je známé pro svou širokou škálu vín, zejména odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, které zrají do dokonalosti na vinicích tohoto historického panství.

Nacházející se v srdci Bordeaux, Chateau Margaux těží z jedinečného terroiru, který pomáhá vytvářet některá z nejlepších vín na světě. Tradice a inovace zde jdou ruku v ruce, což je patrné jak na vinicích, tak v moderních technologiích využívaných při výrobě vín.

V našem sortimentu najdete výběr z těch nejlepších vín, která Chateau Margaux nabízí. Ať už hledáte víno na zvláštní příležitost, nebo chcete rozšířit svou sbírku, vinařství Chateau Margaux je jasnou volbou pro každého milovníka vína.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem