Chateau Mouton Rothschild

Château Mouton Rothschild je vznešeným představitelem francouzských vín a jednou z nejvýznamnějších vinařských usedlostí na světě. Nachází se v obci Pauillac v regionu Médoc v prestižní apelaci Bordeaux. S pýchou nese označení premier grand cru classé, které je udělováno pouze elitní skupině vinařství.

Historicky mělo Château Mouton Rothschild jedinečnou cestu k uznání a prestiži. I přes to, že nebylo zařazeno do původní klasifikace vín z roku 1855, podařilo se mu později přesvědčit bordeauxskou obchodní komoru o své výjimečnosti a získat tak zasloužené místo mezi nejvyššími kategoriemi grand cru classé. Tím se stalo prvním vinařstvím, které změnilo své postavení v této klasifikaci.


Vína z Château Mouton Rothschild jsou vyhlášena pro svou jedinečnou komplexnost, bohatství a dlouhověkost. Odrážejí výjimečnou kombinaci odrůd, terroiru a precizního vinařského umění. Během zrání v sudech se vína postupně vyvíjejí a nabývají jemných tónů dřeva a koření.

Vinařství se pyšní také bohatou historií a rodinným dědictvím. Od svého založení v 19. století rodina Rothschildů pečlivě střeží tradice a inovace, aby udržela vysoký standard výroby.

Zveme vás, abyste se připojili k nám na cestě objevování těchto vynikajících vín.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem