Conti Zecca

Salento, poloostrov známý svými ideálními podmínkami pro pěstování vinné révy, je domovem vinařství Conti Zecca, které má ve vývoji regionálního vinařství zásadní postavení. Toto historické vinařství, jehož kořeny sahají až do 16. století, kdy rodina Zecca přesídlila z Neapole do Leverana, se přes generace vypracovalo na renomovaného výrobce vína s šlechtickým titulem.

V roce 1935 kníže Alcibiade Zecca modernizoval vinařství a po druhé světové válce Giuseppe Zecca, právník a kníže, zreformoval pachtovní systém a přivedl vinařství k současné podobě, kdy se bratři Zeccové starají o každý krok výrobního procesu – od péče o hrozny po lahvování a prodej vína. Dnes je Conti Zecca známé především díky primitivu, vínům s plným tělem a komplexní chutí, která reflektuje moderní tržní požadavky a dlouholetou tradici.


Vinařství Conti Zecca je známé svou schopností skloubit tradiční vinařské metody s inovacemi, které odpovídají současným trendům. V důsledku změn v pěstování odrůd a výrobních technik, které započaly v oblasti Salento, vinařství nabízí vína, jež jsou méně alkoholická, avšak s bohatšími a komplexnějšími chutěmi.

Historie rodiny Zecca a jejich vinařství je úzce spojená s regionem Salento, který je pro své horké klima a ideální pěstitelské podmínky považován za jednu z nejlepších oblastí pro výrobu primitiva. Toto výjimečné víno primitivo ztělesňuje charakteristické vlastnosti oblasti, jako jsou silná těla a neutrální vůně, které jsou výsledkem generací zdokonalované pěstitelské praxe.

V současnosti bratři Zeccové, Alcibiade, Francesco, Luciano a Mario, osobně dohlížejí na každý krok výrobního procesu, od péče o hrozny až po finální lahvování a prodej vína. Tato osobní zainteresovanost zaručuje, že každá láhev vína Conti Zecca je vyráběna s maximální pozorností k detailu a kvalitě.

Návštěvníci vinařství mohou ocenit nejen kvalitu vína, ale také krásu samotného poloostrova Salento, jehož půda a klima jsou klíčovými faktory pro produkci těch nejlepších vín. Vinařství nabízí prohlídky, během kterých lze vidět nejen vinice, ale také moderní výrobní zařízení a historické sklepy, což všechno dohromady tvoří nezapomenutelný zážitek.

 • Primitivo di Manduria Gold Quattro Conti 2016 Conti Zecca, 0,75l23 Kód: 38489
  Primitivo di Manduria Gold Quattro Conti 2021 - Conti Zecca, 0,75l
  Skladem (8 ks) Značka: Conti Zecca

  Červené italské víno z odrůdy Primitivo s menším podílem dalších lokálních odrůd.
  Víno má intenzivní, temně rudou barvu. Ve vůni tóny zralého ovoce a koření. V chuti sametové, jemné a strukturované. Zrálo několik měsíců v dubovém sudu.

  299 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem