Flaming Pig

Flaming Pig je dublinská whisky, která vznikla díky vizionářskému pohledu Joeyho a Fora, dvou vášnivých Irů, kteří toužili po neobyčejné a plnější chuti irské whisky. Vyrábí se jako směs jednosladové a obilné whisky, která přináší bohatší a pikantnější zážitek s výrazným kouřovým akcentem, získaným díky intenzivnímu pálení v sudech.


Historie Flaming Pig sahá až do roku 1875, kdy se dublinská whisky dostala do ohně. Při velkém požáru bylo 5000 sudů whisky uložených ve skladišti Malone's Bonded Warehouse zničeno. Legenda vypráví, že právě osamělé kvičení "hořícího prasete" spustilo poplach a zachránilo město i zásoby whisky. Více než sto let poté vznikla whisky Flaming Pig jako výraz uznání tomuto neobvyklému příběhu a jako pocta "praseti, které zachránilo irskou whisky".

Flaming Pig je odvážnou interpretací dublinské whisky, která svým unikátním charakterem oslovuje milovníky whisky po celém světě. Jeho ohnivě pikantní aroma a vyvážená chuť se stávají nezapomenutelným zážitkem, který evokuje ducha Irského ostrova.

 • Flaming Pig Black Cask Glass Pack, 40%, 0,7l Kód: 81476
  Flaming Pig Black Cask Glass Pack, 40%, 0,7l
  Skladem (1 ks) Značka: Flaming Pig

  V roce 1875 při velkém požáru dublinské whisky náhle vzplálo 5000 sudů whisky uskladněných v Malone's bonded warehouse. Historie vypráví, že alarm spustilo osamělé kvičení "hořícího prasete", které zachránilo město i whisky.

  O více než sto let později vznikla irská whiskey Flaming Pig na počest "prasete, které zachránilo irskou whiskey".

  Flaming Pig je dítětem Joeyho a Fora, dvou chlapíků z Irska, kteří viděli mezeru na trhu v podobě nekomplikované irské whiskey, která by měla více chuti a charakteru než běžné značky. Flaming Pig je směs irské jednosladové a obilné whisky, která je bohatší a pikantnější a navíc je kouřová díky intenzivnímu pálení v sudech. 

  859 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem