Mount Gay

mout-gay-rum-2Mount Gay — skvělý karibský rum pocházející z ostrova Barbados. Hlavní výrobní ingrediencí je melasa z cukrové třtiny, které se na Barbadosu výborně daří. Důležitou fází výroby, hned po destilaci, je zrání v dubových sudech, které ovlivňuje zralost rumu. Zde platí obligátní pravidlo, že „čím déle tím lépe“. Rumy Mount Gay zrají nejméně 2–3 roky. Jejich chuť je lehce kořeněná s nádechem květin. Ostřílení znalci ve vůni tohoto rumu jistě odhalí vanilku, pražené ořechy, meruňku s trochou dubu. Tento rum doporučujeme vyzkoušet samotný, ale určitě vám bude chutnat i s ledem nebo v míchaných nápojích.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

 • Mount Gay Eclipse, 40%, 1l Kód: 62233
  Mount Gay Eclipse, 40%, 1l
  Vyprodáno Značka: Mount Gay

  Mount Gay Eclipse je jemný rum zlaté barvy dozrávající nejméně 2 - 3 roky. Pochází z Barbadosu a vyrábí se ze šťávy cukrové třtiny.
  V jeho vůni můžeme cítit vanilku, pražené ořechy, sušené meruňky a trochu dubu. Jeho chuť je mírně kořeněná a květinová. Je výborný do long drinků a koktejlů, ale dá se pít i samotný s ledem.

  Mount Gay Eclipse je vlajkovovou lodí společnosti Mount Gay Distillery, která je nejstarším výrobcem rumu na Barbadosu a je považována za prvního výrobce na světě vůbec. Rum Mount Gay Eclipse byl několikrát oceněn v mezinárodních soutěžích, což jen podtrhuje jeho kvalitu a výjimečnou chuť.

  549 Kč
 • Mount Gay Black Barrel, Gift box, 43%, 1l Akce Kód: 58282
  Mount Gay Black Barrel, Gift box, 43%, 1l
  Skladem (>5 ks) Značka: Mount Gay

  Black Barrel od Master blendera Allena Smithe je malosériově a ručně vyráběný. Vzniká smícháním stařeného destilátu z dvojnásobné "pot still" (kotlíkové) destilace a stařeného destilátu vyrobeného kontinuálně.
  Po smíchání obou složek zraje Black Barrel podruhé, tentokrát v silně vypáleném sudu po bourbonu. Tento unikátní proces dvojitého zrání dává rumu plnou chuť a jeho výrazné, avšak vyvážené kořeněné aroma.

  Původně: 869 Kč
  Ušetříte: 44 Kč (–5 %)

  825 Kč
 • Mount Gay XO, 43%, 0,7l Kód: 9000
  Mount Gay XO, 43%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Mount Gay

  Rum, který stvořil rum. Tak se říká Mountgay Rumu, nejstarším výrobci rumu na světě. Mountgay XO je opulentní blend nejkvalitnějších destilátů stařených 8–15 let, smíchaný z rumů vyrobených převážně metodou pot still, což mu dodává větší jemnost a harmonickou chuť.

  919 Kč
 • Mount Gay 1703 Black Barrel Kód: 8558
  Mount Gay 1703 Black Barrel, 43%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Mount Gay

  Mount Gay Black Barrel je rum z ostrova Barbados zrající nejméně 4 roky.

  589 Kč
 • Mount Gay Eclipse Gold, 40%, 0,7l Kód: 5334
  Mount Gay Eclipse Gold, 40%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Mount Gay

  Mount Gay Eclipse je zlatý jemný rum, který zraje nejméně 2 roky.

   

  369 Kč

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem