Bordeaux AOC

Označení Bordeaux AOC nesou všechna vína tohoto regionu, jenž splňují zákonem dané požadavky a nespadají do samostatné apelace. Vznik apelace sahá až do roku 1936, kdy byla kodifikována většinová část francouzského apelačního systému ve vinařství. Apelace Bordeaux AOC patří svou rozlohou mezi jednoznačně největší z celé oblasti Bordeaux. Vinice se rozkládají na rozloze 60 tis. hektarů a tvoří tak 55 % z celkové produkce vinařské oblasti Bordeaux. Celkový počet vinařství z Bordeaux AOC se odhaduje na 6300. Zajímavostí této apelace oproti ostatním, které jsou vymezeny jedním jediným místem, je to, že Bordeaux AOC představuje souhrnnou apelaci, kterou můžete najít roztroušenou po celém území oblasti Bordeaux.


Červená vína Bordeaux AOC jsou ovocná a snadno pitelná. Jsou určena spíše pro časnou konzumaci než pro archivaci ve sklepě. Ambicióznější červená vína se obvykle prodávají jako Bordeaux Supérieur AOC. I přesto, že zde dominuje produkce červených vín, tak oblast Bordeaux AOC nabízí i některá suchá bílá vína vyrobená v Médoc a Sauternes. Na rozdíl od většiny vín z Graves nesmí tyto oblasti používat pro suchá bílá vína jiné označení než Bordeaux Blanc AOC.

 
386
729513867295
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.