Ca´ Bianca

 • CA‘ BIANCA Barolo DOCG 2018, 0,75l Novinka Kód: 89514
  CA‘ BIANCA Barolo DOCG 2018, 0,75l
  Skladem (5 ks) Značka: Ca´ Bianca

  Vinice: rozkládají se na svazích La Morra, v jedné z nejvyhlášenějších oblastí Piemontu. Vinná réva je vedena tradičním systémem Guyot, je pěstována stylem vysoké hustoty
  sazenic na hektar s nižším, ale kvalitnějším, výnosem vína (okolo 4.500 sazenic/ha s výnosem vína 52hl/ha), v nadmořské výšce 300 m.
  Vinifikace: hrozny jsou sbírány ručně do dřevěných krabic v polovině října, jsou zpracovány
  metodou červeného vína při kontrolované teplotě (30°C na začátku a 28°C po několika dnech). Macerace (vyluhování) probíhá po dobu 10 dnů, alkoholické kvašení následuje hned po jablečno - mléčném kvašení v nerezových tancích za kontrolované teploty. 80% moku je uloženo
  do slovanských sudů – střední či menší velikosti a 20% do francouzských dubových sudů barrique. Zrání v sudech probíhá 24 měsíců a z toho 18 měsíců víno zraje v barrique, poté následuje míchání v nerezových tancích, kde víno odpočívá až do lahvování, následuje delší perioda dozrávání vína v lahvích.
  Charakteristika: velmi výrazná granátová barva, elegantní a éterický buket vanilky, hřebíčku, suchých planých růží a svěží lesní půdy; suché, plné, nepoddajné, přitom ale sametové s příjemným a velmi dlouhým zakončením po lékořici a dubu.

  679 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem