Dalmore

The Dalmore Aged 25 Years | Norfolk Wine & SpiritsSINGLE MALT SCOTCH WHISKY

Dalmore je možná tou nejlegendárnější palírnou na světě, pokud jde o výrobu úžasné whisky s autentickým původem. I samotná palírna působí velkolepě, jelikož se z ní naskýtá výhled na Cromarty Firth — ústí řeky, z jejíž břehů se zvedají impozantní svahy poseté zelenými houštinami a zalesněnými háji.

Palírnu Dalmore založil Alexander Matheson v roce 1839 a nyní je největší palírnou Whyte and Mackay a zároveň vlajkovou lodí značky. Se čtyřmi páry destilačních kotlů má Dalmore kapacitu 4,2 milionu litrů whisky ročně a pracuje téměř na plný výkon, přičemž si stále zachovává svou kvalitu a charakter.


Klasické dvanáctileté a patnáctileté whisky z této palírny jsou základem pro milovníky bohaté highland whisky a mistr blender Richard Paterson je jednou z nejoblíbenějších osobností v oboru. Kromě palírny Dalmore míchá Richard také pro další skotské značky, jako např.: Isle of Jura a Whyte & Mackay. Nevyhýbá se ani experimentům, používá různé odrůdy ječmene a staré ročníky, které míchá s talentem moderního alchymisty.

Nedávná řada ultraprémiových whisky upevnila pozici palírny. Padly rekordní ceny za superstaré lahve. V roce 2002 bylo v aukční síni McTear's v Glasgow dosaženo 25 877,50 GBP za 62 let starou láhev jednosladové whisky Dalmore, čímž byl dosažen nový rekord v nejvyšší ceně zaplacené za láhev skotské whisky.

Osobitý styl whisky je bezesporu bohatý, plný, s pomerančovou, čokoládovou a kávovou příchutí. Whisky Dalmore se ideálně vychutnáte jako digestiv po večeři. Tuto luxusní whisky nabízíme mimo jiné i v dárkovém balení se sklenicemi zdarma.

Žádné produkty od výrobce Dalmore nebyly nalezeny....