Domaine Lupé Cholet

 • Chablis 1er Cru Les Vaillons AOC 2019 Domaine Lupé Cholet, 0,75l Kód: 89153
  Chablis 1er Cru Les Vaillons AOC 2019 - Domaine Lupé Cholet, 0,75l
  Skladem (4 ks) Značka: Domaine Lupé Cholet

  Chablis s krásnou zlatou barvou se zelenými odlesky. V aroma převažuje bílé a exotické ovoce. Na patře typicky minerální, plně rozvinuté se středně dlouhým závěrem.

  Vinařství Lupé Cholet je už řadu let naším dodavatelem vín z oblastí Burgundska, Beaujolais a Chablis. Bylo založeno v roce 1903 hrabětem Mayol de Lupé a vikomtem de Cholet. Původní vinice Clos de Lupé, vinařství samotné a také hlavní sídlo firmy se nachází přímo ve známém městečku Nuits- Saint-Georges.
  Tady dozrávají ve sklepích světoznámá červená burgundská vína několika značek z vlastní produkce Lupé Cholet. Z apelace Chablis je třeba zmínit špičkové bílé víno Chateau de Viviers, které si v minulých dobách našlo cestu i na stůl francouzských králů Karla VI. a velkého znalce vína Ludvíka XIV.
  Náš soubor vín od firmy Lupé Cholet pak doplňují červená i bílá vína z regionů Côte de Beaune a Côte de Nuits a dále červená vína z apelace Beaujolais. Jsou to vína, která nezklamou ani náročné zákazníky, a zároveň poměr mezi kvalitou a cenou je vždy vyvážený.

  999 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem