André

Mladá, ale silná odrůda původního moravského vína. Křížením Frankovky a Svatovavřinecké odrůdy vznikla plodná pozdní moštová odrůda. André připomíná jižní typ vína svou plností a hloubkou. Zraje později a potřebuje hlubokou a živnou půdu. Vydrží ale velké mrazy.


CHARAKTERISTIKA

Barva - Tmavě granátová.
Vůně - Hluboká, plná.
Chuť - Harmonická
Vhodné k archivaci - Dobře.
Stolování - André je ideální ke grilovanému masu a tučnějším sýrům. Hodí se i k tvrdým sýrům a uzenému.

HISTORIE

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích u Břeclavi začala roku 1961 křížit odrůdy Frankovka a Svatovavřinecké. Nová odrůda Ing. Jaroslava Nováka byla uznána v roce 1980. Jméno vína připomíná francouzského přírodovědného pedagoga Christiana Carla Andréa, který v Brně založil světově první spolek pro šlechtění ovoce.

Podíl na českých vinících – 1.5 %, průměrné stáří vinic – 21 let.

Víte, že…

Dobře vyzrálé hrozny produkují velmi kvalitní červené víno. Řada vinařů však nevydrží a vyrábí drsná, tvrdá a světlá vína. Odrůda je totiž značně plodná.

 

Nejprodávanější

109
1101109110
Značky
Ročník
Země původu
  • André, 2017, suché, Lahofer, 0,75l1 Kód: 42701
    André, 2018, suché, Lahofer, 0,75l
    Skladem Značka: Vinařství Lahofer

    Zajímává granátově červená barva se snoubí s odrůdovou vůní, ve které dominuje višeň, jemný tabák a černé olivy.Tyto tóny se ve vínu promítají i do chutí: hledejte v ní vyzrálou višeň a černou olivu doplněnou o planou trnku.Vysoký extrakt podtrhuje jemná a vyvážená tříslovina.Víno si vychutnáte například ke zvěrině, grilovaným masům nebo kvalitním, tučnějším sýrům.

    109 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.