Louis Roederer CRISTAL 2015 v dárkové krabičce, 0,75l

1 hodnocení
 
 

Cristal se vyrábí výjimečně v nejlepších letech, kdy hrozny odrůd Chardonnay (přibližně 40 %) a Pinot noir (přibližně 60 %) dosáhly dokonalé zralosti, Cristal zraje 6 let ve sklepích společnosti Louis Roederer a po dégorementu se nechává zrát dalších 8 měsíců.

Aroma: Začíná tóny žlutého ovoce, pražených mandlí a pšenice z Chardonnay v kombinaci se šťavnatým červeným ovocem Pinot Noir.
Pak přichází velký příval energie struktury vína, vibrující intenzita, která se promění v jemné pohlazení, hedvábná textura protkaná jemnými příchutěmi kandovaných citrusů a jodizovaného koření.

Chuť: Křídový charakter vintage 2015 propuká v povzbuzující, vertikální šumění, s naléhavou, přesnou a jemně vybroušenou svěžestí. Závěr je podpořen jemně dubovými, jemnými a slanými tóny, které vytvářejí konečný pocit jemnosti a koncentrace.

Dostupnost Vyprodáno
8 399 Kč
Kód produktu 83845
Značka Louis Roederer Cristal
Kategorie Šampaňské
Položka byla vyprodána...
 

Ročník 2015 dokonale v souladu s kontinentálním trendem desetiletí vytvořil vína, která byla zralá, dobře strukturovaná a korunovaná odvážnou svěžestí vedenou bílými půdami. Díky jemným a ctnostným vinařským postupům Roederer prosvítá čistota křídy otevírající dokonalou symbiózu zralosti a svěžesti. Poprvé od roku 2002 pochází tento ročník ze všech 45 pozemků, na kterých se nachází vinná réva stará více než 20 let – je tedy způsobilá k zahrnutí do směsi Cristal. Díky svému koncentrovanému charakteru nám tento kontinentální ročník poskytl výjimečnou a vzácnou příležitost. Dnes je kouzelné vidět, jak celé panství Louis Roederer odráží identitu tohoto jedinečného vína: čisté ovoce, vynikající jemnost a elegantní délka.

Barva vína Bílé víno
Obsah cukru Brut
Ročník 2015
Země původu Francie
Odrůda 40% Pinot Noir a 60% Chardonnay
Objem lahve 0,75 l
Obsah alkoholu 12,0 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Už od roku 1776 je šampaňský dům Louis Roederer v držení stejné rodiny, která vždy věnovala náležitou péči řemeslu tvorby šumivých vín. S těmito více než dvěstěletými zkušenostmi se Louis Roederer stal v 19. století nejprodávanějším šampaňským na světě.


Unikátní cuvée Cristal, vytvořené přímo na přání ruského cara Alexandra II., stojí za jedinečností a prestiží značky. Alexandr II. si pro svou bezpečnost vyžádal lahev s plochým dnem, aby zamezil potenciálnímu ukrytí výbušnin atentátníky. Proto vznikly lahve Cristal z průhledného křišťálového skla, vytvářející elegantní a bezpečnou volbu pro císařský dvůr.

V dnešní době je Louis Roederer největším nezávislým rodinným výrobcem šampaňského a je považován za jednoho z nejlepších v regionu. Sedmá generace Roederů, vedená Frédéricem Rouzaudem, pokračuje v rodinné tradici, podpořená schopným sklepmistrem Jean-Baptiste Lécaillonem.

Díky jejich společné práci zaznamenala značka značný nárůst kvality základních vín, což je jedním z hlavních předností tohoto slavného domu. Cuvée Cristal, prestižní šampaňské značky, dosáhlo takového renomé, že jeho konzumace je v určitých kruzích považována za známku společenského postavení.

Na Winehouse.cz naleznete široký sortiment vín šampaňského domu Louis Roederer, včetně prestižního šumivého vína. Umožněte si zažít jedinečnou chuť historie, kterou nabízí tyto luxusní šampaňské.